Nedim Karakaş: "hedefimiz Dörtlü Final"

27.12.2011

Nedim Karakaş: "hedefimiz Dörtlü Final"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Şube Direktörü Nedim Karakaş, THY Avrupa Ligi'nde "Top 16"da kendilerini zorlu rakiplerin beklediğini, ancak hedeflerinin İstanbul'da yapılacak "Dörtlü Final"de yer almak olduğunu söyledi.

İspanya'nın Barcelona kentinde yarın yapılacak THY Avrupa Ligi "Top 16" kura çekimine Fenerbahçe Ülker adına katılacak olan Karakaş, yaptığı açıklamada, ilk turda zor da olsa bir üst tura grup birincisi olarak çıkmayı başardıklarını belirterek, "Birincilik bize 'Top 16'da avantaj sağlayacak. Diğer grup birincileriyle eşleşmeyeceğiz" dedi.

İlk turda aynı grupta yer alan takımların "Top 16"da birbirleriyle eşleşemeyeceğini vurgulayan Nedim Karakaş, "İkinci turda rakiplerimiz Montepaschi Siena, Unicaja Malaga ve Emporio Armani Milano olacak gibi görünüyor. Bu da kıran kırana çarpışacağımız rakipler demektir. Onların da hedefleri 'Dörtlü Final'. Ancak rakip kim olursa olsun bizim sporcularımızın sahaya yansıtacakları performans önemli. Basketbolcularımız da buna inanıp, oynarsa Avrupa'da herkesle mücadele ederiz" diye konuştu.

-"İnşallah sakatlık yaşamayız"-

Sakatlıkları bulunan oyuncuların bir bir takıma katıldığını belirten Karakaş, "Mirsad da takıma katılıyor. İnşallah bu sezon önemli bir sakatlık yaşamayız" dedi.

Nedim Karakaş, sezon başında Vidmar, Tomas, Ukic, Engin ve Mirsad'ın sakatlıkları olduğunu hatırlatarak, "Sakatlığı bulunan oyuncularımız bir bir takıma katıldı. Şimdi en son Mirsad da dahil oluyor. Başka sakatlık yaşamazsak, takım düzenini değiştirmeden sene sonuna kadar oturtabiliriz. O zaman ligde şampiyonluk, Avrupa'da da 'Dörtlü Final'in en iddialı takımlarından biri oluruz" ifadelerini kullandı.

-"Bundan sonrası sporcuların performansıyla ilgili"-

Karakaş, THY Avrupa Ligi'nde bundan sonraki iddialarını oyuncularının sahaya koyacakları performansın belirleyeceğini söyledi.

"Kadromuzda bulunan sporcuların tamamı üst düzey oyuncular" diyen Nedim Karakaş, "Bu sporcular bulundukları kulübün bilinci içindeyse, kendi kapasitelerini sahaya yansıttıkları anda, herkesle mücadele ederiz. Bundan sonraki şeyler tamamen sporcularımızın sahaya yansıtacakları performansla ilgili. Çünkü hepsi çok değerli sporcular, en genci de dahil. Gençlerden ileride çok şeyler bekliyoruz."