Neven Spahija: "daha İyi Olmaliyiz"

30.12.2011

Neven Spahija: "daha İyi Olmaliyiz"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Neven Spahija, önemli bir maçtan galibiyetle ayrıldıklarını belirtti ve sürekli kazanmak için daha iyi olmaları gerektiğini ifade etti.

Galatasaray Medical Park maçının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Neven Spahija, "Takımımı tebrik ediyorum ama çok iyi basketbol oynadığımızı söyleyemem. Galatasaray bizi bir çok alanda zorladı. Onları tebrik ediyorum. Maçın sonunda kazanmamız gerekiyordu ve kazandık. Kazanmamız için daha iyi olmamız gerekiyor" dedi.

Ukic’in önemli bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Neven, "Ukic 3 aylık bir sakatlık döneminin ardından 1 aydır bizimle oynuyordu. İyi de oynuyordu. Ukic’in yokluğu bizi etkiledi tabi ama diğer oyuncularımızda çok iyiydi" diye konuştu.

Gelecek yıl ile ilgili mesajında ise Neven Spahija, "Herkese mutlu yıllar diliyorum. Özelikle içeride bulunan Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimize sahada başarılı performans göstererek desteğimizi sürdüreceğiz" dedi.

"Bu seyirciye galibiyet yakışır"

Oyuncularımızdan Kaya Peker, Engin Atsür, Oğuz Savaş ve Marko Tomas ise maçın ardından yaptıkları açıklamalarda, galibiyette taraftarın payına dikkat çekti.

Kaya Peker, "Bu atmosferde oynama şansı bulduğum için çok şanslıyım. Müthiş bir atmosfer vardı. Seyircinin desteği çok önemliydi. Hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Engin Atsür, "Galatasaray’ı tebrik ediyorum. Bu seyirciye ancak galibiyet yakışır. Bu galibiyeti ameliyat olan Roko Ukic’e armağan ediyoruz. Taraftarlara desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Oğuz Savaş, "Bu galibiyet bizim için çok önemli. Bugün burada müthiş taraftar vardı. 11 sayıdan geri gelmemizde onların desteği çok önemliydi. Elimizden geleni yapmaya çalıştık. İyi galibiyet oldu. Önümüzde daha önemli maçlar. İnşallah onları da kazanırız" dedi

Marko Tomas, "Maçın sonlarına doğru gerideydik. Bir şeyler yapmam gerekiyordu. Kendime güvenerek 2 tane üçlük attım. Çok baskı altında oynadık. Taraftarın desteği çok önemliydi. Elimden geleni yapıyorum" diye konuştu.