Nevin Yanit: "artik Dünya Şampiyonasinda Madalya İstiyorum"

05.03.2013

Nevin Yanit: "artik Dünya Şampiyonasinda Madalya İstiyorum"

İsveç’in Göteborg kentinde yapılan 32. Salon Avrupa Atletizm şampiyonası’nda, 60 metre engellide 7.89’luk derecesiyle şampiyon olarak ülkemize altın madalya kazandıran Milli Atletimiz Nevin Yanıt bugün akşam saatlerinde Türkiye’ye döndü.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ile birlikte yurda dönen Nevin Yanıt Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin soruları üzerine altın madalya aldığı için büyük gurur taşıdığını belirterek gençlerin kendisi gibi başarılı olması için de çok çalışması gerektiğini söyledi.

Nevin Yanıt şampiyonluğu için şöyle konuştu:

"Kendime ait rekoru kırıp altın madalyayı kazandım ki; bu bana önümüzdeki yaz için büyük umutlar verdi.Tabi ki mutluyum çünkü Eylül’de de 2020 Olimpiyatları için seçim yapılacak. İnşallah bu madalyalarla 2020 Olimpiyatları için iyi gelir. Bu Olimpiyatlar da inşallah Türkiye’nin olur. Önümde Akdeniz oyunları var. Mersin’de yapılacak o benim için çok önemli. Hemen arkasından dünya şampiyonası var. Bu Ağustos’ta yapılacak. Artık dünya şampiyonasında madalya istiyorum. Bu nedenle benim için çok önemli. İnşallah her şey iyi olacak"