08.10.2015

New York'ta Fenerbahçe Rüzgari

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın NBA Turu kapsamında New York Brooklyn Nets ile oynadığı ve Amerika’daki ilk maçı olarak tarihe geçen karşılaşma, New York’ta yaşayan Türkleri bir araya getirdi.

 

Brooklyn Barclays Center'da oynanan ve Fenerbahçemizin 101-96 galip ayrıldığı maçı çok sayıda Fenerbahçelinin yanı sıra Beşiktaş ve Galatasaraylı bazı taraftarlar da formalarıyla izledi.  Karşılaşma öncesi İstiklal Marşmızı hep bir ağızdan söylendi. Bu durum,  Amerika'daki Türklerin birlik ve beraberliği adına milli bir gurur yaşanmasına neden oldu.

 

New York Başkonsolosu Ertan Yalçın'ın da izlediği maç, Fenerbahçeli taraftarların dansları, tezahüratları ile renkli görüntülere sahne oldu. Nets taraftarları, karşılarında böyle coşkulu bir taraftar gurubu görmenin şaşkınlığını yaşadı. 6 bin 800 kişinin izlediği maçı kazanan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, soyunma odasına gitmeden önce tribünleri selamladı.Fenerbahçe USA Derneğimiz de yaptığı açıklamada, “Başta bize bu gururu yaşatan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımıza, maça gelerek takımımıza destek olan Fenerbahçeli olan veya olmayan taraftarlara ve organizasyonda bize yardım eden, gönülden destek olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.