Nihat Özdemir: "herkesin Serbest Kalmasini Temenni Ediyoruz"

30.03.2012

Nihat Özdemir: "herkesin Serbest Kalmasini Temenni Ediyoruz"

Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, Başkanımızın ek savunmada birçok konuya açıklık getirdiğini belirterek, "Tabii son karar yüce adaletindir ama biz akşam tahliye bekliyoruz. İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan ve diğer sanıkların birçoğu hatta hepsinin serbest kalmasını temenni ediyoruz" dedi.

Skyturk360’te Murat Sabuncu’nun sunduğu Ceo Club programı öncesi açıklamalarda bulunan Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, ilk olarak Çağlayan’da görülen davaya değindi. Özdemir, "Sabahki duruşmaya ben de katıldım. Aziz Yıldırım ek savunma istemişti. Sayın başkan, olaylar hakkında, iddianamede yer alan birçok konuya açıklık getirdi. Tabii son karar yüce adaletindir ama biz akşam tahliye bekliyoruz. İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan ve diğer sanıkların birçoğu hatta hepsinin serbest kalmasını temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor karşısında yönetim olarak takımla Trabzon da olacaklarını belirten Özdemir, "Süper Final’e 4 takım katılıyor. Bunlardan biri de Trabzonspor. Bu maçın dışında 2 kez daha karşılaşacağız. Kimi zaman biz ev sahipliği yapıyoruz, kimi zaman da onlar. Taraftar götürmüyoruz ama biz yönetim kurulu üyeleri takımımızın yanında olacağız, takımımızı destekleyeceğiz.Trabzonspor taraftarları da bizim kadar süreçten etkilendi ama netice olarak sahada futbol konuşulur. İnşallah Pazar günü iyi bir futbol izletiriz futbolseverlere" diye konuştu. 

Aykut hocanın tercihlerine karışmadıklarını ifade eden Özdemir, "Ben teknik adam değilim, Aykut Kocaman’ın tercihlerine karışmam. Ben kulübün yöneticisiyim, takımın içiyle, bu tür ayrıntılarıyla ilgilenmem. Gökhan Gönül ve Emre Belözoğlu’nu bir taktik düşünce doğrultusunda dinlendirmiştir" dedi.

8 takımın düşmesi durumunda Türk futbolunun büyük yara alacağını dile getiren Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, takımların Avrupa’ya gidememe durumunu ise şu ifadelerle yorumladı:

Herkesin bildiği gibi Yıldırım Demirören, BJK’ın başkanıydı. Kulüpler Birliği başkanlığı ve TFF başkanlığı ile devam etti. Demirören başından beri aynı görüşte. Bence Başbakan’ın dediği 8 takımın düşmesi Türk futbolunu geriye götürür lafı doğrudur. Dört büyük takımın 3’ü bu listenin içinde. Çok çok ciddi bir darbe yer Türk futbolu. Tabii Avrupa’ya gitmeme kulüpleri maddi olarak gelirlerine ciddi şekilde tesir eder. Yeni federasyonumuz bu süreçte hem yurtiçinde hem de yurtdışında en az zararı getirmek için bir çözüm bulmak için uğraşmaktadır. Biz de bu süreçte TFF’ye yardımcı olmak istiyoruz.  Türk futbolu Türk sporuna büyük kaynak aktırmakta. Futbol gelirlerini kulüpler diğer branşlara aktarıyor. Bunun için biz bu süreçten çok akıllı bir politikayla çıkmanın yollarını aramaktayız. TFF bu konuda çok kararlı. Sayın Başbakan’ımız da destek veriyor. İnşallah bu süreci atlatacağız."

Sarı Melekleri elde ettikleri Avrupa Şampiyonluğu dolayısıyla tebrik eden Nihat Özdemir, Türkiye Kupası içinse şu ifadeleri kullanarak, "Sarı Melekler’i canı yürekten tebrik etmek istiyoruz. Kademe kademe geldiler ve Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası’nı kazandık. Geçen yıl bir Türk takımı Vakıfbank kazanmış, biz üçüncü olmuştuk, hem de bizim yaptığımız bir organizasyondu. Şimdi sıra bize geldi. Bu başarının basketbolda da devam etmesini istiyoruz. Kadınlar basketbolda çok güçlü bir grupta yer alıyoruz. Biliyorsunuz, ezeli rakibimiz Galatasaray da rakibimiz. Biz bu sene Galatasaray’a iki kupa kaybettik, hem Türkiye Kupası’nı, hem Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı.  Ama ligde de iki maçta biz yenmiştik. Dün oynadığımız maç grubun dönüm maçıydı. Şimdi şansımız güçlendi. Hedefimiz bu akşam da kazanıp finale çıkmaktır. Sarı Melekler’den sonra kadın basketbolunda bir ilki gerçekleştirip potada kupayı getirmek istiyoruz. Fenerbahçe camiası olarak 3 Temmuz’dan bu yana sıkıntılı bir dönem geçirdik. Bu süreçte Sarı Meleklerin bize verdiği mutluluk, gururu kadın basketbolcularımız da umarız bize yaşatırlar. Türkiye Kupası deyince temkinli konuşmaya çalışıyorum. 30 yıla yakındır bu kupayı alamadık. Biz bugüne kadar arka arkaya 5 final kaybettik. Umarım şeytanın bacağını kırar, hem kupada, hem Süper Final’de kupayı alırız" sözlerini tamamladı.