Nihat Özdemir: Yaşanan Olaylardan Dolayi Üzgünüz"

15.05.2012

Nihat Özdemir: Yaşanan Olaylardan Dolayi Üzgünüz"

Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, maç sonrası yaşanan olaylardan dolayı üzüntü duyduklarını ifade ederek, Fenerbahçe Kulübü’nün her zamanki gibi olayları durdurmaya çalıştığına dikkat çekti. Maç sonunda yaşanan ’kupa’ olayı içinse Özdemir, "Stadı en son ben ve yönetici Mithat Yenigün terk ettik. Valiyi uğurlayıp odaları kontrol ettikten sonra stadı terk ettik. Stad boşalsın diye ışıkları söndürdük. Aydınlıkta kupayı aldılar ve inanılmaz derecede tahrik dolu hareketler yaptıklar" dedi. 

Başkanvekilimiz Nihat Özdemir ve Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Mehmet Ali Birand’ın sunduğu Kanal D Ana Haber Bülteni’nde canlı yayın konuğu oldu.

Başkanvekilimiz Nihat Özdemir canlı yayında, hafta sonu oynanan derbi öncesinde ve sonrasında yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Öncelikli olarak yaşanan olaylara değinen Başkanvekilimiz Nihat Özdemir, "Dışarıda istemediğimiz olaylar oldu. Fenerbahçe Kulübü her zamanki gibi olayları durdurmaya çalıştı. Büyük üzüntü duymaktayız. Çarşamba günü çok önemli bir final oynayacağız. Aklımız o maçta. Ancak yaşanan olaylar nedeniyle üzüntülüyüz" diye konuştu.

Polisin müdahalesiyle ilgili soruya ise Özdemir, "Biber gazının kullanılması hoş bir şey değil. Maç sonunda Fenerbahçe taraftarının yaşadığı üzüntüyü düşünebilirdi" dedi.

Şampiyonluk hakkında ise Nihat Özdemir, "Galatasaray şampiyon oldu. Biz de olabilirdik. Süper Final’de Fenerbahçe Galatasaray’dan daha çok puan topladı. Ancak Galatasaray şampiyon oldu. Şampiyonluğu hak ettiler. Onları tebrik ediyoruz. Olaylar hepimizi derinden üzdü. Şampiyon biz de olsak, bu olaylar yaşansa aynı üzüntüyü duyacaktık" açıklamasını yaptı.

Maç sonunda yaşanan ’kupa’ olayına da değinen Nihat Özdemir, şu açıklamalarda bulundu:

"Evvela Ünal Aysal’a bazı cevaplar vermek istiyorum. Önce olayın son 1 haftasını anlatmak istiyorum. Ben, Sayın Ali Koç ve Cihan Kamer TFF’yi ziyaret ettik. Ufuk Bey bizi gördü ve dedi ki ’Biz kupayı Kadıköy’de vermek istemiyoruz. Zaten bu yüzden de bu maçı cumartesi gününe koyduk. Böylece kupayı herkes kendi sahasında pazar günü kutlasın’ dedi. Bende ’Yönetim kurulumuza bu konuyu götürelim’ dedim. Ali Dürüst ve Ünal Aysal ile görüştük. Onlar da ’Kupa törenine lüzum olmasın. Bir gün sonra alalım’ gibisinden sözler söylediler. Sonra Ufuk Özerten’i aradım ve ’Kupayı bir gün sonra kazanan takım kendi sahasında alsın’ dedik. Bir gün sonra bu karar alınmışken sayın Ünal Aysal ’Biz kupanın maçtan sonra verilmesini istiyoruz’ dedi. Sayın Yıldırım Demirören’e, Sayın Ünal Aysal, ’Bu kupayı soyunma odasında da alsak olur’ dedi. Maç sonu soyunma odasına geldiğimizde kupa ve madalyalar oradaydı. Galatasaray yönetimi bu kupanın orada alınmasını istedi ancak Fatih Terim buna itiraz etti ve bu kupa verilmedi. Galatasaray’ı Ünal Aysal mı idare ediyor, yoksa Fatih Terim mi? Galatasaray yönetiminden hep ikilem dolu açıklamalar çıkmış ve Fenerbahçe seyircisi hep gerilmiştir. Bu olaylarda Fenerbahçe seyircisi kadar, Galatasaray başkanı ve başkanvekillerinin açıklamalarının büyük payı olmuştur."

Özdemir, ışıklarının söndürülmesiyle ilgili olarak ise "Stadı en son ben ve yönetici Mithat Yenigün terk ettik. Valiyi uğurlayıp odaları kontrol ettikten sonra stadı terk ettik. Stad boşalsın diye ışıkları söndürdük. Aydınlıkta kupayı aldılar ve inanılmaz derecede tahrik dolu hareketler yaptıklar. Yekta, iki metrelik bayrağı sahanın ortasına dikmek istedi, ancak TFF yetkilileri ve güvenlik görevlileri engel oldu" açıklamasını yaptı.

Özdemir son olarak, "Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutluyorum ancak bu sevinçlerini asla affetmeyeceğim. Ayrıca sizin 32. Gün programında bir sözünüz oldu ’Bu final kanlı mı olacak, kansız mı?’ ve Sayın Birand siz de burada taraftarı gerdiniz" diyerek sözlerini noktaladı.