Nilüfer Belediyespor 0-3 Fenerbahçe Opet

29.11.2020

Nilüfer Belediyespor 0-3 Fenerbahçe Opet

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, Misli.com Sultanlar Ligi'nde 19. hafta maçında Nilüfer Belediyespor ile Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda karşılaştı. Takımımız, baştan sona önde götürdüğü mücadeleden 20-25, 18-25 ve 19-25'lik setler sonunda 3-0 galip ayrıldı.

Kadın Voleybol Takımımız mücadeleye Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol, Brankica Mihajlovic, Dicle Nur Babat, Bianka Busa, Melissa Vargas altısı ve libero Melis Yılmaz ile başladı.

Maça Melissa Vargas ve Dicle Nur Babat'ın sayılarıyla etkili başlayan Takımımız, setin hemen başında 3 sayılık farkı yakaladı (0-3). Maçtaki ilk sayısını Wilhite'la bulan ev sahibi takım karşısında Fenerbahçemiz, Bianka Busa ve Eda Erdem Dündar ikilisiyle skor bulmaya devam etti (2-7). Bu skor karşısında Fulden ve Wilhite'la toparlanan Bursa temsilcisi üst üste bulduğu sayılarla farkı 3'e indirdi (4-7). Devamında kaptan Eda Erdem Dündar'ın etkili oyunuyla teknik molaya 7-12'lik üstünlükle giren Fenerbahçe Opet oldu. Moladan 2-0'lık seriyle dönen Nilüfer Belediyespor'u Vargas'la durduran Sarı Melekler, skoru 10-14'e getirdi. Sarah Wilhite, Aslı Tecimer ve Fulden'le maçı hareketlendiren ev sahibi takım setin son bölümünde farkı 1 sayıya kadar indirdi (20-21). Bu skor karşısında bir direnç ortaya koyan Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, yakaladığı seriyle seti 20-25 önde tamamladı.

İlk sete oranla ikinci sete daha iyi başlayan (2-0) ev sahibi karşısındaki ilk sayılarımız Melissa Vargas'tan geldi. Setin başında 6-4'lük üstünlüğü yakalayan Nilüfer Belediyespor'u, yakaladığı 3-0'lık seriyle durduran Fenerbahçemiz, 6-7 öne geçti. Skor üstünlüğünün el değiştirdiği sette teknik molaya 11-12'yle önde giren taraf Takımımız oldu. Mola dönüşünde farkı 2'ye çıkaran (11-13) Fenerbahçemize karşı Sarah Wilhite'la direnen rakip takım maça ortak oldu (13-13). Devamında Melissa Vargas ve Bianka Busa'yla rakibin oyun düzenini bozan Kadın Voleybol Takımımız, 13-17 öne geçti. Setin geriye kalan bölümünde de etkili oyununu sürdüren Takımımız, Bianka Busa, Melissa Vargas ve Eda Erdem Dündar'la sonuca giderek seti 18-25 kazandı.

Mücadelenin üçüncü seti karşılıklı sayılarla hızlı başladı. Her iki takım da skorer isimlerden bulduğu sayılarla dengeli bir oyun sergilerken yakalanan 5-0'lık seriyle 5 sayılık farkı yakalayan taraf Fenerbahçemiz oldu (5-10). Bu bölümde rakibin hücumlarını da kesen Sarı Melekler, teknik molaya 6-12 önde girdi. Setin geriye kalan bölümünde de benzeri bir oyun sergileyen Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız, seti 19-25 maçı da 3-0 kazandı.