Obradovic: "bu Maçin Farkli Olacağini Biliyorduk"

06.06.2014

Obradovic: "bu Maçin Farkli Olacağini Biliyorduk"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, ilk maça göre bu maçın farklı olacağını bildiklerini ve öyle de olduğunu söyledi.


Galatasaray galibiyeti sonrasında yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Obradovic, "İlk maçın ardından da söylediğimiz gibi bu maçın farklı olacağını biliyorduk ve öyle oldu. 4 saniye kala son topun bize verilmesi gerektiğini hakemlerle konuştum. Pozisyonu ekranda  görmek istedim ama Türkiye liginde kurallar biraz farklı.  Oyuncularımı tebrik ediyorum, rakibi tebrik ediyorum. Başkanımıza, yöneticilerimize ve taraftarlara destek için teşekkür ediyorum" diye konuştu..


Basın Toplantısı
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ise Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic şu ifadeleri kullandı:


"İlk maçtan, bunun play-off dönemi olduğunu ve her maçın farklı zorluğu olacağını söylemiştim. Agresif başladılar, rakibimiz kazanmak için her şeylerini vermeye gelmişlerdi. İlk çeyreğin sonunda 18 sayı attılar ve biz sadece iki faul yaptık. Hiç savunma yapmadık. Sadece Galatasaray oyuncularının sayı atmasını izledik.


40 dakika boyunca bizim için çok zor maç oldu. Altı dakika kala sekiz sayı öndelerdi. Bir önceki maçı 19 farkla kazandık, bu maçı ise sadece bir. Ama fark önemli değil, önemli olan durumun 2-0 olması.
 

Şimdi Abdi İpekçi’ye gidiyoruz. Çok zorlu iki maç bizi bekliyor. Galatasaray Liv Hospital’ı da oyunlarından dolayı tebrik ederim. Kendi oyuncularımı da oyunlarından ve galibiyetten ötürü tebrik ediyorum.


Maçın bitimine 4 saniye kala hakemlerle bir konuşmam oldu. Son topun görüntüsünü izlemek istedim. Ancak Türkiye Ligi’nde bunu yapamıyorsunuz. Bu da bir dezavantaj.


Taraftarlarımıza tekrar teşekkür ederim. Atmosfer harikaydı. Başkanımız Aziz Yıldırım’a ve Yönetim Kurulu üyelerimize de, bize iki maçtır verdikleri destek için ayrıca teşekkür ediyorum. Onların desteği bizim için çok önemli."

 

Luka Zoric: "Saha avantajımızı koruduk"

 

Luka Zoric ise basın toplantısında yaptığı açıklamada karşılaşmanın oldukça sert geçtiğine dikkat çekerek, "Serinin ikinci karşılaşmasıydı ve oldukça sert geçti. Önemli olan 2-0 yapmayı başarmaktı. Saha avantajımızı koruduk. Kazandığımız için çok mutluyum. Bu galibiyeti unutup, sonraki maçımıza bakacağız. Galatasaray Liv Hospital da güçlü bir takım. Onlar da ilk maça göre çok daha iyi oynadılar" ifadelerini kullandı.Emir Preldzic: "Maçın sonunda büyük mücadele gösterdik"


Oyuncumuz Emir Preldzic, ise maçın sonunda büyük mücadele vererek, karşılaşmadan galip ayrılmasını bildiklerini söyledi.Yayıncı kuruluşa konusan Emir Preldzic de, "Taraftarlara çok teşekkür ediyorum, müthiş destek verdiler. Geriden geldik ve rakip kolay sayılar buldu. Maçın sonunda büyük mücadele verdik kazandık. Bu şekilde oynamaya devam edersek kazanmaya devam edeceğiz" dedi.Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak serinin üçüncü maçı ile ilgili soru üzerine Emir Preldzic, "Saha avantajını kullandık ve seride 2-0 öne geçtik. Oradaki maç kolay olmayacak. Rakip takım baskı altında olacaklar. O atmosferi biliyoruz. Elimizden geleni yapacağız " diye konuştu.


Play-off serisinde oyuncuların performanslarının değişken olduğuna dikkat çeken oyuncumuz, "Markoishvli bugün çok iyi performans gösterdi. Bu diğer maçta Markoishvli olmaz başkası olur. Ona göre önlemimizi alacağız" ifadelerini kullandı.