09.05.2015

Obradovic: "çok Ciddi Oynadik"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın deplasmanda Beşiktaş Integral Forex’i 94-74 yendiği maçın ardından düzenlenen basın toplantısına konuşan Baş Antrenörümüz Zeljko Obradovic, şu ifadeleri kullandı:


“Çok ciddi oynadık ve büyük motivasyonla sahada bulunduk. İlk yarıda 30 sayı öne geçtik. Beşiktaş’ın geçiş hücumlarını durdurduk. Hücumda da topu çok iyi paylaştık. İlk çeyrekte çok iyi üç sayı isabeti bulduk. İkinci yarıda daha zor oldu, maç birkaç kez durdu. Ancak bizim için önemli olan herhangi bir sakatlık olmamasıydı. Bu galibiyet bizim için çok önemliydi. Ligi birinci sırada bitirdik. Şimdi önümüzdeki hafta Final Four’a konsantre olacağız.”


Melih Mahmutoğlu: “Ligi lider bitirdiğimiz için mutluyuz”

Oyuncumuz Melih Mahmutoğlu ise, “Öncelikle ligi lider bitirdiğimiz için mutluyuz. Kolay geçeceğini tahmin etmiyorduk ama maça çok iyi başladık. Keşke maç farklı bir atmosferde oynansaydı ve seyirciyle tamamlansaydı ancak böyle oldu. Ligi lider bitirdiğimiz için çok mutluyuz. Şimdi önümüzde Final Four var. Orada Avrupa şampiyonluğu için oynayacağız” dedi.


Maç çok durduğunu ancak farkın fazla olması sebebiyle iki tarafı da çok etkilemediğini belirten Mahmutoğlu, “Takım arkadaşlarım sayesinde bu sayıları buluyorum. Tek dileğim aynı performansı Madrid’de de gösterebilmek olacak” diye konuştu.