Obradovic: "hedefimiz Başarili Ve Keyif Veren Bir Basketbol Oynamak"

30.09.2015

Obradovic: "hedefimiz Başarili Ve Keyif Veren Bir Basketbol Oynamak"

Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da düzenlenen Euroleague Medya Günü’ne katılan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Televizyonu’na önemli açıklamalarda bulundu.
 

Yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesinde oynadığımız hazırlık maçlarının önemine değinen Zeljko Obradovic, yeni sezonda taraftarlarımızın keyif alarak izleyeceği bir Fenerbahçe’nin olacağını da söyledi.
 

Sözlerine yeni sezon öncesinde oynadığımız hazırlık maçlarını değerlendirerek başlayan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Takımımızın iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini şu şekilde ifade etti:

“İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Güzel maçlar oynadık. Bu süreçte eksik olan oyuncularımızın yerini geçici süreyle bir iki oyuncu ile destekledik. Ben onlara da teşekkür ederim. Şampiyon olarak tamamladığımız Zadar Cup da bizim için iyi geçti. Oyuncularımızın ortaya koyduğu performans son derece iyiydi. Ancak tam anlamıyla takım olduğumuzu söyleyemem. Çünkü Avrupa Şampiyonası’ndan dolayı Milli takımlarda olan oyuncularımız vardı. Tam takım olarak çalışmamak büyük bir eksik. Bu nedenle belli bir süre sonra takım hakkında yorum yapabilirim.”
 

Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, NBA Global Tour kapsamında Brooklyn Nets VE Oklahoma City Thunder ile oynayacağımız maçlara ilişkinse, “Bizim için NBA’de oynayacağımız maçlar önemli olacak. Tarihi maçlar oynayacağız diyebilirim. Takım olarak yapacağımız çalışmalarla o güne kadar hazır olmaya çalışacağız. Hem Fenerbahçe için hem de oyuncular için çok özel olacağını düşünüyorum. Orada da elimizden geleni yapmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.
 

Yeni sezon öncesinde kadromuza çok önemli isimlerin katıldığını söyleyen Obradovic, “Geçtiğimiz sezondan sadece 3 oyuncumuz kadroda kaldı. Bu sezon çok sayıda yeni transferimiz oldu. Kadromuzda yer alan genç oyuncularımıza da yer vereceğiz. Taraftarlarımız yeni transferlerimizi izlediğinde ve onların takıma yaptıkları katkıyı gördüğünde eminim ki iyi şeyler düşünecek. Tam takım olarak çalıştığımızda bu takımın neler yapabileceğini herkes görecektir. ” dedi.
 

Taraftarların keyif alarak izleyebileceği bir Fenerbahçe’nin sahada olacağını da söyleyen Zeljko Obradovic,“Çalışmalardan memnunum. Oyuncuların bireysel performansları da iyi. Hedefimiz insanların bizi izlerken keyif almasını sağlamak. Taraftarlarımız sahada iyi oynayan bir Fenerbahçe izleyecek.” diyerek sözlerini noktaladı.