Obradovic: "iyi Bir Mücadele Ortaya Koyduk"

03.10.2013

Obradovic: "iyi Bir Mücadele Ortaya Koyduk"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Olin Edirne karşısında alınan galibiyeti şu sözlerle değerlendirdi:

Rakibimiz 3 önemli oyuncusundan yoksun oynadı ve rakip adına zordu. Ancak bizim için de pozitif şeyler oldu sahada. Ancak bugün yapılan şey ne olura olsun rakibe ve kendimize saygı duymak ve mücadele etmek. Bugün de bunu yaptık. Hiçbir zaman 3 maç üst üste oynamak mümkün değil ben de mümkün olduğu kadar her oyuncuya süre verdim. Bir koç olarak bunu iyi ayarlamaya çalıştım.”

Genç  oyuncuların performansı hakkında da konuşan Obradovic, “Maçı ciddiye aldılar. Ancak önemli olan rakip kim olura olsun mücadele etmekti. Burada genç ya da yaşlı oyuncu ayrımı yapmak doğru değil kötü ve iyi oyuncu ayrımı daha iyi olur” dedi.

Takımımızın 5 Ekim 2013 tarihinde Oklahoma City Tunder, 9 Ekim 2013 tarihinde de Galatasaray ile oynayacağımız Cumhurbaşkanlığı Kupası’na da değinen başarılı antrenör, “Öncelikle Oklahoma City Tunder maçı var ve kişisel olarak söylemem gereken şey; bu maçı oynamıyor olsak daha iyi olurdu. Tabi ki güzel bir atmosfer olacaktır Oklahoma City Tunder maçında.  Oklahoma City Tunder gibi takımla oynamak önemli olacaktır, aradaki farkları görmek adına. Güzel ve önemli bir maç olacak” diye konuştu.