Obradovic: "ligde Kolay Rakip Yok"

21.10.2014

Obradovic: "ligde Kolay Rakip Yok"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Royal Halı Gaziantep karşısında savunmada çok fazla hata yaptıklarını belirtirken, “Yarın sabah 11:00’de antrenmanımız var. Bizim üzülmeye vaktimiz yok. Çalışmaya devam edeceğiz. Bu ligde kolay maç ve rakip yok” dedi.


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında karşılaşmayı değerlendiren ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zeljko Obradovic, “İlk önce Royal Halı Gaziantep’i tebrik ederim. Çok iyi oynayıp kazanmayı hak ettiler. Biz kesinlikle iyi oynamadık. İlk yarıda savunma açısından iyiydik. Ribaundlarda iyiydik ama bunu açık saha hücumlarına yansıtamadık. Çok fazla top kaybı yaptık, hücum açısından da çok kötüydük. İkinci yarıda 8 sayılık farkı elde ettik ama bunu koruyamadık. Birebirleri çok iyi oynayan rakibimiz vardı. İki oyuncularından 51 sayı buldular. Oyuncularımın birbirlerine yardım etmeleri gerekiyor. Rakibimiz çok agresifti ve maçı kazanmayı başardılar. Savunmada çok fazla hata yaptık, rakibimiz de her fırsatı değerlendirip maçı kazanmayı bildi” dedi.


Obradovic, “Bu maçta rakibimizi küçümsememiz söz konusu bile değildi. Her detaya çalıştık, her ayrıntıyı incelemiştik. Ama rakibimizin avantajı, haftada tek maç yapmaları olmadı. Üç oyuncuları neredeyse 40 dakika süre aldı. Bu kadar fazla maç oynadığımız bir ortamda aynısını bizim kilit oyuncularımız için yapabilmemiz mümkün değil. Yarın sabah 11:00’de antrenmanımız var. Bizim üzülmeye vaktimiz yok. Çalışmaya devam edeceğiz. Bu ligde kolay maç ve rakip yok” diye konuştu.


Oğuz Savaş: “Çok fazla top kaybı yaptık”
Royal Halı Gaziantep karşısında kötü oynadıklarını dile getiren Oğuz Savaş, “Kötü bir mağlubiyet  oldu bizim için. Kötü oynadığımız bir maçtı. Özellikle hücumda kötü oynadık. Çok fazla top kaybı yaptık. Rakibimiz çok iyi mücadele etti. Bu tempoda maçlara sevinecek ya da üzülecek vaktimiz yok. Yarın Euroleague maçına hazırlanmaya başlayacağız. Gaziantep de iyi bir takım. Geçen hafta Efes’i mağlup ettiler. Onlara da başarılar dilerim. Biz önümüze bakacağız” ifadelerini kullandı.