Obradovic: "ortaya Agresif Bir Oyun Koyamadik"

26.09.2014

Obradovic: "ortaya Agresif Bir Oyun Koyamadik"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, CSKA Moskova karşısında çok kötü oynadıklarını söyledi. İstedikleri agresifliği maça yansıtamadıklarını dile getiren deneyimli koç, “Bugüne kadar birçok hazırlık maçı yaptık; genelde savaşan ve oynadıkları oyundan zevk alan bir takım vardı. Ancak bu akşam çok farklı bir takım gördük. Hazırlık sürecimizde ilk defa böyle bir şey yaşadık. Ama bunun da bizim için bir fırsat olacağını düşünüyorum” dedi.


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak karşılaşmayı değerlendiren Zeljko Obradovic, ardından Oğuz Savaş ve Kenan Sipahi’nin durumlarına açıklık getirdi.


Obradovic, “Çok kötü oynadığımızı söyleyebilirim. Özellikle savunmada çok kötüydük ve ortaya hiçbir agresiflik koyamadık. Bu da CSKA’ya çok iyi bir maç oynama konusunda yardımcı oldu. İstatistik kağıdına bakmadan bile hücumda da ne kadar kötü oynadığımızı görebilirsiniz. 20 top kaybımız var. Zadar Turnuvası’nda da aynı sorunu yaşamıştık, dün akşam da bundan bahsetmiştim. Bugüne kadar birçok hazırlık maçı yaptık; genelde savaşan ve oynadıkları oyundan zevk alan bir takım vardı. Ancak bu akşam çok farklı bir takım gördük. Hazırlık sürecimizde ilk defa böyle bir şey yaşadık. Ama bunun da bizim için bir fırsat olacağını düşünüyorum. Rotasyondaki ana oyuncularımız çok kötü oynadı. Ama hatalarımızın neden kaynaklandığını anlayacak vaktimiz var. Bu turnuva bizim için gerçekten büyük bir şans. Yarın da yine çok güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Oğuz Savaş ve Kenan Sipahi, diğer oyunculara şans vermek için kenarda kaldılar; özel bir durumları yoktu” ifadelerini kullandı.