Obradovic: "oyuncularimi Tebrik Ediyorum"

09.04.2015

Obradovic: "oyuncularimi Tebrik Ediyorum"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, oyuncularını tebrik ettiğini söyledi.
 

Turkish Airlines Euroleague Top 16 F Grubu 14. ve son hafta maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, “Öncelikle oyuncularımı bugüne dek yaptıkları her şey için tebrik etmek istiyorum. Bugüne dek Panathinaikos deplasmanı ve geçtiğimiz hafta oynadığımız Laboral maçı dışında tüm Euroleague karşılaşmalarını çok iyi oynadılar. Bugüne kadar taraftarlarımıza verebildiklerimiz için çok mutluyum. Önümüzdeki hafta bizim için çok önemli bir dönem başlıyor. Bu akşam kiminle ve ne zaman oynayacağımızı öğreneceğiz. Şu ana kadar olan her şeyi unutup, yeniden başlamamız gerekiyor. Çünkü 48 saat arayla kime karşı oynarsanız bu çok zorlu oluyor. Anadolu Efes’e de başarılar diliyorum. Umarım onlar da Top 8’e yükselecekler” dedi.
 

Cumartesi günü önemli bir maçlarının olduğunu söyleyen Obradovic, “Cumartesi günü 18:00’de Türkiye Basketbol Ligi’nde çok önemli bir maçımız var. Bu nedenle karşılaşmada çok fazla rotasyon yaptım. Bazı oyuncularımın halen daha iyi oynamaları gerekiyor, bu yeterli değil. Kendimizi çok iyi hazırlamamız ve çok iyi konsantre olmamız lazım zira çok zorlu bir döneme giriyoruz” diye konuştu.
 

Taraftarlara da teşekkür eden Zeljko Obradovic, “Taraftarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Onlarsız bu işin hiçbir anlamı yok. Onları Cumartesi günü ve Top 8’de de salona bekliyorum. Ricky Hickman’ın aramızda olmaması çok kötü ancak doğru yolu bulmaya çalışıyoruz. Takımımız daha önce hiç Final Four oynamadı, önümüzde tarih yazma fırsatı var” ifadelerine değindi.
 

Son olarak Profesyonel Futbol Takımımızın başına gelen talihsiz olayı değerlendiren Obradovic şunları söyledi: “Futbol Takımımızın başına gelen çok korkunç bir şey.  Sorumluları bulunmaya çalışılıyor. Umarım böyle bir olay bir daha hiçbir spor dalında tekrarlanmaz.”