Obradovic: "oyuncularimin Savunma Performansindan Memnunum"

25.09.2014

Obradovic: "oyuncularimin Savunma Performansindan Memnunum"

 Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic,  Kızılyıldız’ın güçlü oyuncularına karşı oyuncularının savunma performansından çok memnun olduğunu dile getirdi.


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic,   “Bizim için bu turnuvada olmak büyük bir fırsat çünkü Euroleague takımları ile oynama şansımız var. Zadar Turnuvası’ndan sonra ikinci bir şans yakalamış olduk. Zadar Turnuvası’ndan önce Emir Preldzic ve Oğuz Savaş tek antrenmanla maça çıkabilmişti; bugün de Bjelica ve Bogdanovic aynı şekilde oynadı. Her zamanki gibi olumlu ve olumsuz işlere imza attığımız bir maç oldu. Bugünün en olumlu noktalarından bir tanesi, Zadar’da yaptığımız kadar top kaybı yapmadık. Savunma açısından da Kızılyıldız’ın güçlü oyuncularına karşı performansımızdan çok memnunum. Ne kadar fazla hazırlık maçı yapabilirsek bizim için en iyisi bu. Ayrıca bize destek veren taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum” dedi.


Geçen seneden daha farklı bir takıma sahip olduklarına vurgu yapan deneyimli koç, “Geçen seneye göre daha hızlı ve atletik bir takımımız var. Farklı özellikleri olan oyuncularımız var. O nedenle geçen seneden farklı bir takım olacağız. En önemlisi de oyuncularımızın, taraftarımızın büyük beklentisinden haberdar olması” ifadelerini kullandı.


Kombinelerde elde edilen rekor satışa da değinen Obradovic, “Kombine satışlarında büyük rekorlar kırıyoruz. Konuşmak kolay; bu desteğin karşılığını parkede vermek gerekiyor” şeklinde konuştu