Obradovic: "oyuncularimla Gurur Duyuyorum"

16.05.2015

Obradovic: "oyuncularimla Gurur Duyuyorum"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, Fenerbahçe Ülker’le gurur duyduğunu söyledi.
 

Turkish Airlines Euroleague Final Four yarı final maçında karşılaştığı Real Madrid’e 96-87 mağlup olan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuştu. Real Madrid maçının zor bir maç olduğunu ifade eden Obradovic, “Takımımla gurur duyuyorum. İlk defa Final Four maçına çıktılar. Rakibimiz kusursuz oynadı. Defansif anlamda bizi sürekli cezalandırdılar. Oyuncularım ellerinden geleni yaptılar. Bizim için bu iyi bir tecrübe olmalı. Eminim ki Fenerbahçe Ülker, yeniden buralara gelmek için elinden geleni yapacaktır. Real Madrid birbirine çok alışmış bir takım. Dört yıldır aynı takımla oynuyorlar. Hakemler hakkında konuşmayacağım. CSKA maçı bizim için psikolojik olarak çok zor olacak. Türkiye Basketbol Ligi’nde de dönüşte ezeli rakibimiz Galatasaray Liv Hospital ile oynayacağız. Oyuncularımı bir sonraki maça hazırlamaya çalışacağım” dedi.
 

Ayrıca karşılaşma sonrası Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı oyuncularımızdan Andrew Goudelock, Nemenja Bjelica ve Melih Mahmutoğlu şu ifadelere değindi:
 

Andrew Goudelock: “İkinci yarıda sonuna kadar savaştık”

“İkinci çeyrekte çok geri düştük ama ikinci yarıda sonuna kadar savaştık. Keşke sonuç farklı olabilseydi. 4-5 dakika boyunca hiç şut kaçırmadılar. Müthiş üçlükler buldular. Biraz kirli oynadılar. Bütün hafta bu maç için çalıştık ama olmadı.”
 

Nemenja Bjelica: “Taraftarımızdan çok özür diliyoruz”

“Taraftarımızdan çok özür diliyoruz. Geldiler, bizi desteklediler. Bence sahada oynanan basketbol değildi, başka bir şeydi. Kaybettik, özür diliyoruz. Pazar günü yapacağımız üçüncülük maçı için hazırlanacağız.”
 

Melih Mahmutoğlu: “Taraftarımıza teşekkür ediyoruz”

“Taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Bizim için muazzam bir gururdu. Hepsine takım olarak teşekkürler. Keşke onlara şampiyonluğu armağan edebilseydik ama olmadı. Fark açılınca Real Madrid’e karşı kolay geri gelinmiyor. Bu tarz oyunculara karşı sert oynamak lazım. İkinci yarı böyle başladık. Olmadı, üzgünüz. Bu maçta yaptığımız hataları o maçta yapmayarak üçüncü dönmek istiyoruz. Tüm takım arkadaşlarımın eline sağlık. Tüm seyircilerimize teşekkür ediyorum.”