Obradovic: "sabirli Oynamadik"

26.10.2015

Obradovic: "sabirli Oynamadik"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic 74-73 mağlup oldukları Torku Konyaspor maçı sonrası, ilk yarıda iyi ve oldukça agresif savunma yaptıklarını ancak hücumda problem yaşadıklarını ve sabırlı oynamadıklarını söyledi.


Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Başantrenörümüz Zeljko Obradovic, “İnanıyorum ki ilk çeyrekte ve ilk yarıda iyi savunma yaptık, oldukça agresiftik. Problem hücumumuzdaydı. Sabırlı oynamadık, hep ilk pozisyonu kullandık. Genel olarak kontrol bizdeydi. İkinci yarıda da aynı şekildeydi. 10-11 sayı öne geçtiğimiz dönüm noktasında rahatlama oldu. Onların iyi şutörleri olduğunu konuşuyor ve çalışıyorduk, bunları durdurmamız gerektiğini biliyorduk. Tamamen bizim rahatlamamız nedeniyle maça geri geldiler ve öne geçtiler. Sonraki reaksiyonumuz doğruydu ancak bir tane savunma hatası üç serbest atışa neden oldu. Genel olarak 40 dakika boyunca konsantre olma sorunumuz var. Takımımızda bazı genç oyuncularımız var. Onlara oynama şansı vermek istiyorum ama bu kolay bir şey değil. Çünkü ilk olarak yürekleriyle oynamalılar ve sert olmalılar. Önümüzde uzun bir maraton var ve onların bize destek olmaları gerekiyor. Buraya gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Çok sıkı çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Ekpe Udoh: “Kendi evimizde kaybetmemiz çok kötü”

17 sayıyla Takımımızın en skorer ismi olan Ekpe Udoh ise, “Kaçırdığımız bir maç daha oldu. Kendi evimizde kaybetmemiz çok kötü. İkinci yarıda çok fazla üç sayılık isabet buldular. Çok zorlu bir takvimin içindeyiz. Cuma günü Real Madrid maçımız var. Sonrasında Galatasaray ve Belgrad yolculuklarımız. Bahane bulmamamız ve çalışmamız gerekiyor. Real Madrid Euroleague’in en iyi takımlarından biri, o maça hazırlanmalıyız” diye konuştu.