Obradovic: "son 2 Sezonun Şampiyonuna Karşi Çok İyi Oynadik"

01.03.2014

Obradovic: "son 2 Sezonun Şampiyonuna Karşi Çok İyi Oynadik"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, son 2 senenin Avrupa şampiyonuna karşı iyi oynadıklarını söyledi.

Olympiacos galibiyetinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic, "Birçok dakikada savunma açısından iyi oynadığımıza inanıyorum. Üçüncü periyotta 10 sayı öndeyken bir ara takıldık, 4-5 hücum boş döndük. Ancak genel olarak biz daha iyi oynadık. Daha farklı bir sonuç olabilirdi" dedi.

Olympiacos gibi tecrübeli bir takıma karşı oynadıklarına da dikkat çeken başarılı antrenör, "Son 2 senenin Avrupa şampiyonuna karşı oynadık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok güzel mücadele ettiler. Müthiş atmosfer için taraftarımıza, desteğinden dolayı da başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Avrupa Ligi'nde bundan sonraki periyotun da önemli olduğuna değinerek, "Önümüzde Barcelona maçı var. Ondan önce Tofaş ile oynayacağız. İlk yarıda bizi yenmişlerdi. En önemlisi birçok sağlıklı oyuncumuz var. Bu da antrenman için çok faydalı olacak" diye konuştu.

Yeni transferimiz Pierre Jackson hakkında da konuşan Zeljko Obradovic, "Her oyuncu gibi onun da biraz zamana ihtiyacı var. Oyunu anlayan bir oyuncu. Gelecekte daha da süre alacak. Adaptasyon süreci antrenman ve maçlarla olacak" diyerek sözlerini tamamladı.