Obradovic: "takimimi İkinci Yaridaki Mücadelesinden Ötürü Tebrik Ediyorum"

02.11.2014

Obradovic: "takimimi İkinci Yaridaki Mücadelesinden Ötürü Tebrik Ediyorum"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, ikinci yarıdaki performanslarından dolayı oyuncularını tebrik ederken, taraftarlarımıza da verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, "Çok zor bir maç bekliyordum ve öyle de oldu. Çünkü Türkiye Ligi’nde çok güçlü takımlar var. Bizim açımızdan 48 saatten daha kısa bir sürede maç oynamak zordu. Üstelik çok ağır bir mağlubiyetten sonra maça çıktık. İlk yarıda Tofaş 5 sayı öndeydi. Soyunma odasında oyuncularımıza “bu nasıl bir tablo?” diye sordum. Takımımı ikinci yarıdaki mücadeleden ötürü tebrik ediyorum. Taraftarlarımıza da desteklerimizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Maçın son bölümünde Bogdan Bogdanovic’e yapılan faule de ayrı bir parantez açan Obradovic, “Bogdan Bogdanovic’e olan pozisyon için de konuşmak istiyorum. Burada çok net bir müdahale vardı. Federasyon’un nasıl reaksiyon göstereceğini merak ediyorum. Çünkü burada yapılan faul, oyuncunun hayatını tehlikeye atacak bir müdahaleydi. Oyuncumuza yapılan müdahale çok sertti, çok açıktı ve sahadaki üç hakem de bunu görmedi. Bu sportmenlik dışı faulden çok öte bir hareketti. Geçen sene Kenan Sipahi’yi benzer bir hareket dolayısıyla 6 aylığına kaybettik. Federasyon’a gerekli başvurularımızı yapacağız. Tofaş’a ise büyük saygı duyuyorum. Çok iyi bir maç çıkardılar” ifadelerini kullandı.


Jan Vesely: "İyi bir takım olma yolunda devam ediyoruz"
Oyuncumuz Jan Vesely ise, “Bence iyi bir maç oynadık. Savunma olarak konsantre olmaya çalıştık. Atina’dakinden daha iyi bir performans gösterdik. İyi bir takım olma yolunda devam ediyoruz. Kendi performansım için şunu söyleyebilirim;  oyunun iki yönünde de iyi oynamaya çalışıyorum. Benim için ne kadar sayım ya da ne kadar ribaundum olduğu çok da önemli değil. Önemli olan takım olarak kazanmamız ve takıma katkıda bulunmam” diye konuştu.