Obradovic: "takimin Bu Ruha Sahip Olmasini İstiyorum"

14.11.2015

Obradovic: "takimin Bu Ruha Sahip Olmasini İstiyorum"

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Zeljko Obradovic, Bobby Dixon’ın gösterdiği mücadele sonrasında ona sarıldığı an için, “Bobby Dixon’ın yerde verdiği savaş benim için çok önemliydi. Topu kazanmak, takım ruhu ve taraftarların da çok sevdiği bir şey.  Bunu yapması çok güzeldi. Her pozisyonda takımın bu ruha sahip olmasını istiyorum” dedi.
 

Khimki Moskova maçı sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Zeljko Obradovic’in açıklamalarından derlediklerimiz şu şekilde: 
 

“Taraftarların yarattığı atmosfer muhteşemdi. Bize çok büyük destekleri var. Teşekkür ediyorum.  İlk çeyreğe kötü başladık. 9-0’lık seri yakaladılar. Daha sonra agresif oynamaya başladık ve hücumumuzu geliştirdik. İkinci yarıda Khimki’nin geri dönüşünü bekliyorduk. Çok yetenekli oyunculardan kurulu bir takım. Son çeyrekte biraz zorlandık ama maçı kazanmasını bildik. Bazı oyuncularımız yorulmuşlardı ve çok fazla pas vermeden atışlar yaptık. Bunu düzeltmemiz gerekiyor.  Pozisyonlar dışında  Bobby Dixon’ın yerde verdiği savaş benim için çok önemliydi. Topu kazanmak, takım ruhu ve taraftarların da çok sevdiği bir şey bunu yapması çok güzeldi. Her pozisyonda takımın bu ruha sahip olmasını istiyorum.  Taraftara bir kere daha teşekkür ediyorum ve oyuncularımı tebrik ediyorum. Çok iyi bir maç çıkardık.  Pazar günü Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol maçımız var. Ligde de hiçbir maç kolay değil. Bu maçta az süre alan veya oynamayan oyuncularımızdan çok daha büyük katkı bekliyoruz."