Obradovic: "türkiye Ligi De Benim İçin Euroleague Kadar Önemli"

27.04.2015

Obradovic: "türkiye Ligi De Benim İçin Euroleague Kadar Önemli"

Anadolu Efes karşısında alınan mağlubiyet sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, “”Euroleague Play Off’unda çok iyi oynadığımız maçlardan sonra Türkiye Ligi’ne döndük ve tablo tamamen farklıydı. Türkiye ligi de benim için Euroleague kadar önemli” dedi.
 

“Hayat böyle, inişler ve çıkışlardan ibarettir” diyen Zeljko Obradovic, “Taraftarlarımıza da çok üzgün olduğumu belirtmek istiyorum. Pazar akşamı, Euroleague’de tarihinde ilk defa Final Four’a yükselmiş bu takımı alkışlamak için çok uygun bir saatti. Maça gelebilen insanlara çok teşekkür ediyorum ama çok üzgün olduğumu de belirtmem gerekiyor. Her zaman taraftarla olan bağımızdan ve onlarla olan birlikteliğimizden bahsediyorum. Bu akşam gelmemeleri, Türkiye Basketbol Ligi’ni önemsemedikleri anlamına mı geliyor bilemiyorum. Bu camianın 25 milyon taraftarı var, bu akşam ortam bundan çok daha farklı olmalıydı. Fenerbahçe taraftarının şunu anlaması gerekiyor ki hangi kulvarda olursa olsun salonda, takımlarının yanında olmaya çalışmaları gerekiyor. Bu akşamki durum beni çok üzdü ve bunu hiçbir zaman unutmayacağım” dedi.
 

Ardından maçı değerlendiren Obradovic,  “Karşılaşmaya gelince; maçın ilk bölümünde çok kötüydük ve çok fazla top kaybı yaptık. Maalesef oyuncularımın bir bölümü oyunda değildi. Benim için tüm müsabakalar önemli. Türkiye Ligi de benim için Euroleague kadar önemli. Ligde de şampiyonluğu korumak istiyorum. Sezon sonuna kadar bazı oyuncularıma bundan sonra şans vermezsem kimse şaşırmasın. Euroleague’de hedeflerimiz olup ligde olmaması kabul edilemez. Maçtan önce, bu karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunu oyuncularıma anlatmaya çalıştım” ifadelerini kullandı.
 

Hakemlerle ilgili soruya da Obradovic, “Hakemlerin genel yönetimi hakkında konuşmak istemiyorum. Ancak son 2 dakikayı izledim ve son derece fazla hata vardı. Tek bir hakem hakkında konuşmak istiyorum. Son pozisyonda karar veren hakem, iki benzer pozisyon çelişkili karar verdi. Umarım biri bu konuyla ilgilenecektir. Genel olarak yönetimden bahsetmek istemiyorum, izlediğiniz zaman zaten çok fazla hata göreceksiniz” yanıtını verdi.
 

Kenan Sipahi: “Çalıştığımız bazı şeyleri bu karşılaşmada yapamadık”
Oyuncumuz   Kenan Sipahi ise, “Evimizdeki çok önemli bir maçı kaybettik. Maça konsantre başlayamadık ve çok hata yaptık. Anadolu Efes özellikle Janning ile iyi başladı, onu durduramadık. Çalıştığımız bazı şeyleri bu karşılaşmada yapamadık. Bjelica’nın sakatlığı da bizi etkiledi, son çeyrekte de Andrew sakatlandı. Şimdi önümüzde kazanmamız gereken üç maç var, konsantrasyonumuzu tamamen lige çevireceğiz” diye konuştu.