Oğuz Savaş: "önemli Olan Galip Gelebilmekti"

05.11.2012

Oğuz Savaş: "önemli Olan Galip Gelebilmekti"

Oyuncumuz Oğuz Savaş, maça kötü başlamalarına rağmen, sahadan galibiyetle ayrılan taraf olduklarını belirterek, "Maça kötü başladık. Bu olmaması gereken bir şeydi. Kendi saha ve seyircimiz önünde kazanmamız gerekirdi. Önemli olan galip gelebilmekti. Kazandığımız için mutluyum."dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Oğuz Savaş, "Karşılaşmaya kötü bir başlangıç yaptık. Daha iyi başlayabilirdik. İlk periyota 10-0’lık bir kayıpla başladık. Rakibi yakalamak istedik ve ekstra efor sarf ettik. Son periyotta savunmayı arttırdık. Tabi kolay sayılar da yedik. İkinci yarıda bunu en aza indirdik. Ama bazı pozisyonlarda yine sayılar yedik. Ama maçın sonunuiyi getirdik. Önemli olan galip gelebilmekti. Evimizdeki galibiyet önemli. Beşiktaş’ta güzel oynadı, derbinin adına yakışır bir maç oldu. Şimdiki hedefimiz önümüzdeki Euroleague maçına bakmak ve o maçtan da galibiyetle ayırlmak."şeklinde konuştu.

Üst üste oynanan maçların, zaman zaman takımda bir yorgunluk yarattığına da değinen Oğuz Savaş, "Üst üste maçlar oynuyoruz ve yorgunluklar olabilir. Maça iyi başlayamadık ve bu da olabilecek bir şey ve ihtimaldi. Tabi bu şekilde olmamamız gerekirdi. Mağlup da olabilirdik. Güzel bir galibiyet oldu."açıklamasında bulundu.

Zaman içinde takımımızın daha da iyi olacağına vurgu yapan başarılı oyuncu, "Sezon başından beri bazı sistemleri deniyoruz ve zamanla oturacak şeyler.  Tabi ki ilerleme de kaydettik. Daha ulaşacağımız noktalar var. Savunma ve hücum anlamında iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz.  Bu akşam çok iyi de yapamadık ve birçok topu zamanında kullanamadık. Tabi bunun nedeni uyumu tam sağlayamamamızdan kaynaklı. Artık hazır olup, daha çok mücadele ederek kayıpsız devam etmeliyiz."ifadelerini kullandı.