Okul Sporlari Gençler Yüzme Grup Müsabakalarinda Fenerbahçe Koleji Şampiyon

20.02.2015

Okul Sporlari Gençler Yüzme Grup Müsabakalarinda Fenerbahçe Koleji Şampiyon

Osmaniye Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen ve ilk ulusal organizasyon olan Okul Sporları Gençler Yüzme Grup Müsabakaları’nda yarışan Fenerbahçe Koleji öğrencileri; genç erkeklerde birinci, genç bayanlarda ise ikinci oldu.
 

11 İl 20 Okul 178 Sporcu
 

18-19 Şubat 2015 tarihlerinde Osmaniye Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yarışmalarda genç kızlar ve erkekler Türkiye Şampiyonluğuna vize alabilmek için kulaç attılar. Zevkli, heyecanlı, çekişmeli yarışmalarda, erkekler kategorisinde  9 ilden 11 okul, 110 sporcu ile mücadele ederken, genç kızlarda 8 il 9 okul 68 sporcu ile yer aldı. Kategori, stil ve mesafelerinde ilk dört dereceyi elde eden ferdi sporcular ile toplam puanlamada ilk dört sırayı elde eden takımlar yarı final müsabakalarında yarışma hakkı elde ettiler.
 

Genç erkeklerde İstanbul Fenerbahçe Spor Kulübü Anadolu Lisesi, Genç kızlarda Antalya Muratpaşa İstek Özel Yeditepe Anadolu Lisesi grup birincisi oldu.
 

Ödül töreninde sporcu ve takımlar madalya ve kupalarını Vali Yardımcıları Alp Eren Yılmaz, Mehmet Öz ve Muammer Balcı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’den alırken, genç erkekler ve kızlarda kürsü de yer alan takımlar şöyle sıralandı: 
 

Genç Erkekler: 1. İstanbul Fenerbahçe Spor Kulübü Anadolu Lisesi 2. Antalya İstek Özel Yeditepe Anadolu Lisesi  3. Ankara Özel Evrensel Koleji  4. Mersin Erdemli TED Koleji Özel Lisesi
Genç Bayanlar: 1. Antalya İstek Özel Yeditepe Anadolu Lisesi 2. İstanbul Fenerbahçe Spor Kulübü Anadolu Lisesi 3. İstanbul Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi 4. Adana Seyhan İlhan Atış Anadolu Lisesi