27.06.2011

"olimpiyatlarda Final Koşmayi Hedefliyorum"

Bursa’da 24-25 Haziran tarihlerinde düzenlenen Büyükler Süper Lig 2. Kademe Yarışları’nda, 3000 metre engellide birinci olarak 2012 Londra Olimpiyatları’na katılma hakkını elde eden milli sporcumuz Gülcan Mıngır’ın esas hedefi, Olimpiyatlarda final koşmak.

Atletizm Şubemizin sporcusu Mıngır yaptığı açıklamada, olimpiyatlardan önce iki önemli uluslararası yarışa daha katılacağını belirterek, hazırlıklarını Kütahya ve Eskişehir’de sürdürdüğünü söyledi.

Büyükler Süper Lig 2. Kademe Yarışları 3000 metre engelli koşusunda 9.39.83’lük dereceyle Olimpiyat A Barajını geçmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Mıngır, son 3 yıldır antrenörü İhsan Alptekin ile çalıştığını dile getirerek, şöyle konuştu:

’’2009 yılında 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda 5’inciliğim, 2008’de Dünya Gençler Şampiyonası’nda 12’nciliğim, Türkiye derecelerim, gençlerde Türkiye rekorlarım var. Önümüzde 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası var. İlk hedefim orada ülkemize madalya kazandırmak. Ondan sonra Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlar var. Bursa’da olimpiyat barajı için yarışa çıkmıştım ve istediğim dereceyi aldım. Olimpiyatlarda da 3000 metre engellide ülkemizi temsil edeceğim. Nerede ve ne zaman hazırlanacağıma antrenörümle birlikte karar vereceğiz. Olimpiyatlara ilk kez katılacağım için heyecanlıyım. Her sporcunun istediği gibi final koşmayı hedefliyorum.’’

Mıngır, Fenerbahçemizin kendisine gereken desteği verdiğini bildirerek, yöneticilerimize ve antrenörü İhsan Alptekin’e teşekkür etti.

"Asıl hedefimiz 2012 Londra Olimpiyatları"

Antrenör Alptekin ise Olimpiyat A Barajını aşmanın kolay olmadığına işaret ederek, Mıngır’ın öncelikli hedefinin, 9-10 Temmuz’da Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’nda madalya kazanmak olduğunu ve Bursa’daki 9.39.83’lük dereceyle burada altın madalya şansının yüksek olduğunu belirtti.

Alptekin, ondan sonraki ilk uluslararası yarışma olan Dünya Şampiyonası’nda da final koşmayı hedeflediklerini ifade ederek, ’’Asıl hedefimiz 2012 Londra Olimpiyatları. Olimpiyatlara hazırlanmak için önümüzde epey zaman var. Çalışmalarımızı yurt içi ve yurt dışında en güzel şekilde sürdüreceğiz’’ dedi. (GSGM)