13.10.2014

Ömer Onan Basketbola Veda Ediyor

Sarı lacivertli formayı tam dokuz sezon boyunca giyen ve bu süre zarfında 5 Türkiye Basketbol Ligi şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası ve 2 de Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonlukları elde ederek ismini Fenerbahçe tarihine altın harflerle yazdıran Ömer Onan, basketbola veda ediyor.


Son dört sezondur takım kaptanlığı görevini de başarıyla yerine getirmiş, hırsı ve tecrübesiyle takımına liderlik etmiş olan Ömer Onan, Beko Basketbol Ligi’nde 500 maç ve 4500 sayı barajlarını aşmış, ligimizin en kariyerli oyuncularından biri olmuştur. Ülke basketboluna Milli Takım seviyesinde de yıllarca başarıyla hizmet etmiş olan Onan, 2001 yılında Avrupa ikincisi, 2010 yılında da Dünya ikincisi olan A Milli Takım kadrolarında yer almıştır.


Bu yaz, Fenerbahçe Ülker bünyesinde Takım Menajeri olarak görev almaya başlayan Ömer Onan’ın aktif basketbolculuk kariyerine veda töreni, 17 Ekim Cuma günü saat 22:00’de oynanacak Fenerbahçe Ülker-Emporio Armani Milan mücadelesi öncesi yapılacak.


Hem Ömer Onan, hem de Fenerbahçe ailesi için büyük anlam taşıyan bu akşamda tüm taraftarlarımızı, Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da 17 Ekim Cuma günü saat 21:00’de başlayacak etkinlik öncesi salonda olmaya davet ediyoruz.