Ömer Onan: "final-Four İçin Sert Savunma Ve Mücadeleyi Birakmamaliyiz"

12.10.2012

Ömer Onan: "final-Four İçin Sert Savunma Ve Mücadeleyi Birakmamaliyiz"

Oyuncumuz Ömer Onan, Khimki karşısında tam bir takım oyunu oynadıklarını belirterek, "Bu sene arzuladığımız sayıları bulmak istiyoruz. Ama kendi evimizde yediğimiz 80 sayı çok. Herkesin hızlı oynaması ve zevk alması önemliydi."dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Ömer Onan, "Khimki karşısında iyi mücadele ettik. Khimki de tempolu oyandı ve 80 sayı yedik. Bizim bu rakamları 60’lara çekmemiz gerekir."şeklinde konuştu.

Final-Four’a kalmak için sert bir savunma anlayışının yerleştirilmesi gerektiğine de değinen Onan, "Genel oyuncu yapısı gerektiği gibi savunma yapan, sert bir savunma yapan şekilde olmalı.  Bunu her zaman  hocamız da söylüyor. Rakibe şans vermeyen kazanan bir takım yaratmak zorundayız. Final-Four’a da gitmek için sert savunma ve mücadelemizi bırakmamalıyız."açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sport’s Arena’yı dolduran binlerce Fenerbahçe taraftarının da desteğinin son derece etkileyici olduğunu dile getiren Ömer Onan, "Seyirci bize çok destek oldu. Onlara sonsuz teşekkürler. Hep yanımızdalar ve bundan sonra da yanımızda olacaklardır. Maç boyunca desteklerini bir dakika bile eksik etmediler. Bütün Fenerbahçe taraftarına teşekkürler"dedi.