Ömer Onan: "hak Ettiğimiz Bir Şampiyonluk Oldu"

19.06.2014

Ömer Onan: "hak Ettiğimiz Bir Şampiyonluk Oldu"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Kaptanı Ömer Onan, gerçekleştirdiği basın toplantısında Galatasaray’ı yenerek şampiyon olmak istediklerini ancak buna rağmen hak ettikleri bir şampiyonluk olduğunu dile getirdi.Basın toplantısında konuşan Ömer Onan, “Camiamıza hayırlı olsun. Olağandışı bir olay oldu. Galatasaray’ı yenerek şampiyon olmak isterdik ama yapacak bir şey yok. Yönetim karar aldı ve diyecek bir şey yok. Üzüldüm diyebilirim. Galatasaraylı oyuncuların da oynayacaklarını düşünüyorum. Senelerce her oyuncu her maça çıktı. Bu bir ilk oldu. Dördüncü maçtan sonrada söyledim ortamı germek bir işe yaramıyor. Daha da kötü olur dedim ama hata yapanlar neler yaşandığını görmüştür umarım. Galatasaray’a da saygı duyuyorum. Bütün camialar değerlidir. Gelselerdi de kazanacaktır. Bizler düşman değil, değerli rakipleriz. Her zaman mücadele ettik. Basketbol oynanınca güzel. İki taraf oyuncularına da teşekkür ederim. Şampiyon olduk ve mutluyuz” dedi.Sporcu olarak sahada sadece sahada konuşmaları gerektiğinin de altını çizen Ömer Onan, “Ergin Ataman’ı uzun yıllardır tanırım ve bence o da açıklamalarından üzgündür. Bu camialar büyük camialar. Bizlerin işi sadece sahada konuşmak. Hatalar olur ama gerginlik yaratılmamalıdır. Hakemlere de üzülüyorum.  Değersizleştirmek iyi değil. Onlar da bir emek veriyor. Geçtiğimiz senelerde de Galatasaray ve Beşiktaş şampiyon oldu ve bu hakemler vardı. Hakemler de hata yapabilirler. Önemli olan bunu maçı satmak gibi algılanmaması. Camiaların değerli oldukları unutulmamalıdır” diye konuştu.Kenan Sipahi: “Şampiyon olacağımıza inandık”
Oyuncularımızdan Kenan Sipahi, takım olarak sezonu şampiyonlukla tamamlayacaklarına inandıklarını dile getirdi.


Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Kenan Sipahi, “İyi çalıştık. Antrenmanlar yaptık. Tempoyu devamlı arttırdık. Oynadığımız maçlarda da bunu belli ettik. Bence şampiyon olacağımız belliydi.  Hak edilmiş bir şampiyonluk oldu. Takımımız da buna inandı. Ben de takımın bir parçası olduğum için mutluyum. İnşallah seneye de bir şampiyonluk daha yaşarız” açıklamasında bulundu.


Sakatlığı nedeniyle forma giyememesi hakkında ise “Kolumu kırdıktan sonra oynayamamak kötü oldu. Açıkçası üzüldü. Tabir yerindeyse tüylerim diken diken oldu. Ama her oyuncu üzerine düşen görevi yaptı. Kazandığımız için mutluyuz” diye konuştu.


Melih Mahmutloğlu: “Şampiyonluğun keyfini çıkartacağız”
Fenerbahçe Ülkerli basketbolcularımızdan Melih Mahmutoğlu ise, “Zorlu bir sezondu. Sonunda şampiyon olduk. Ben öncelikle taraftara ve yönetimimize teşekkür ediyorum. Hak ettiğimiz şampiyonluk oldu. Şampiyonluğun keyfini yaşayacağız” şeklinde konuştu.