Ömer Onan: "kadromuz Çok Kaliteli"

01.12.2015

Ömer Onan: "kadromuz Çok Kaliteli"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Menajeri Ömer Onan, çok kaliteli bir kadroya sahip olduklarını ve zamanla form grafiklerinin daha da yükseleceğini söyledi.  Perşembe günü deplasmanda oynayacakları Real Madrid maçı içinse Ömer Onan, “Real Madrid için çok daha stresli bir maç. Bizim açımızdan ise nispeten daha rahat olacağımız bir karşılaşma. Biz maça iyi başlarsak ve onların stresi karşısında saha içinde iyi oynayabilirsek, bu durumu avantaja çevirebiliriz” değerlendirmesinde bulundu.
 

Takım menajerimiz Ömer Onan,  Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan 40+ programına konuk oldu. Öncelikle takımın genel durumunu değerlendiren Ömer Onan, hafta içinde oynayacakları Real Madrid maçı hakkında da konuştu ve sakatlıkları süren oyuncuların son durumları ile ilgili bilgiler verdi. 
 

Ne kadar kaliteli bir takıma sahip olunsa da zamana ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Ömer Onan, "Sezon başında takıma 7-8 oyuncu katıldı. Bu oyuncuların çoğu Eylül’ün ortasına kadar milli takımlarında görev aldılar. Üzerine Amerika seyahatı geldi. Ne kadar kaliteli kadro olsa da sezon başında 1 aya, 1.5 aya ihtiyacımız olduğunu söylemiştik. Ve bu durumu sezon başında gördük. Oyuncular formda olamıyorlar, düşüşler yaşıyor. Birbirileriyle çok idman yapamadılar. Takımın çoğu Zadar Turnuvası’nda bir araya geldi. Oradan geldik ve 2 gün sonra Amerika’ya gittik. Uzun yolculuklar sonrası iki NBA takımıyla maç yaptık. Antrenman yapmaya pek zaman kalmadı. Öyle olunca da takım birbirine alışmadı. Birlikte idman yapamadı. Sezon başında konuştuğumuzda bunların normal olacağını biliyorduk” diye konuştu. 
 

Form grafiğinin zamanla daha da artacağını söyleyen Takım Menajeri Ömer Onan, “Takım idman yaptıkça, hocanın sistemini anladıkça, hocaya ve birbirlerine alıştıkça daha iyi performans göstereceklerdi ve bunu da saha içinde göstermeye başladılar. Çok kaliteli bir kadro var. Hepsi tek tek değişik görevleri yapabilen oyuncular. Liderler, generallar, askerler ve  savaşçılar; yani bir takımın içinde olması gereken her şey var. O açıdan da ben inanıyorum ki bu form grafiklerini yavaş yavaş da arttıracaklar. Her oyuncunun aynı anda formda olması da güzel bir şey değil. Bunları yaşadığımız için biliyoruz. Tabi ki, dışarıdan seyirci gözüyle farklı. Seyirciler istiyor ki her maç aynı şekilde oynansın” dedi.
 

Uyum sürecini kısa sürede atlattıklarını ifade eden Ömer Onan, “Asıl Aralık’ta TOP16’yla birlikte bir savaş başlayacak. Ondan öncesi takımın tam birbirine alışması, sakatlıkların bir an önce bitmesi, form grafiğinin çıkması bizim için iyi. Şu an geldiğimiz noktada da sezon başındaki dezavantajlara rağmen iyi. Diğer takımları da görüyoruz. Maccabi, Real, Milano ve Panathinaikos’un durumları.. Bunlar kolay şeyler değil. Herkes aynı şeyleri yaşıyor. Biz bunu daha kısa sürede atlattık” değerlendirmesinde bulundu.
 

3 Aralık Perşembe günü deplasmanda Real Madrid ile oynayacakları maça da değinen Ömer Onan, “Real Madrid şu an iyi durumda değil, bir çıkış arıyor. Seyirci de tepki içinde. Real Madrid için çok daha stresli bir maç. Onların için çok şey ifade eden bir maç. Bizim açımızdan da nispeten daha rahat olacağımız bir karşılaşma. Biz maça iyi başlarsak ve onların stresi karşısında saha içinde iyi oynayabilirsek, bunu avantaja çevirebiliriz” dedi.
 

“Real Madrid’de Rudy Fernandez 2-3 ay yok. Bana göre o bizim için dezavantaj oldu. Çünkü gerçekten çok kötü bir sezon geçiriyordu. 16 yaşındaki Doncic ise şu an Avrupa’nın en iyi genç oyuncusu. Geçen lig maçında da 15 sayı attı” diyen Ömer Onan, takımımızdaki sakatlıkları bulunan oyuncuların da son durumu hakkın da bilgi verdi.
 

Ömer Onan, “Ekpe’nin aşil tendonunda çok ciddi bir şey yok ama darbeden sonra ufak bir kanama var. Tedavisi yapılıyor. Bugün idmanlara çıkamazsa belki Madrid’e de götürmeyiz. Kostas Sloukas dün akşam beşe beşte kısmen yer aldı. Koşu ve kondisyon idmanlarını devamlı yapıyor. Barış Hersek bu maça yetişemez diye düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.