Ömer Onan: "simone İle Başariyi Yakalayacağiz"

04.12.2012

Ömer Onan: "simone İle Başariyi Yakalayacağiz"

Fenerbahçe Ülker Takım Kaptanı Ömer Onan, Başantrenör Simone Pianigiani ile birlikte bu sezon yeni bir sisteme geçtiklerini, bu sisteme uyum sağlamalarının süre aldığını ancak iyi yol kat ettiklerini belirterek, bu takımın Simone Pianigiani önderliğinde başarıyı yakalayacağını söyledi.

Resmi İnternet Sitemize yaptığı açıklamada Euroleague’de Real Madrid ve ardından çok kısa bir süre sonra ligde deplasmanda oynadıkları Royal Halı Gaziantep BŞB maçlarını değerlendiren Ömer Onan, bu maçlarda ortaya koydukları performansını sevindirici olduğunu kaydetti.

Kaybetmelerine rağmen Real Madrid deplasmanındaki oyunlarından övgüyle söz eden Ömer Onan, "Zaman hep lehimize işliyor, takımımız her geçen gün daha iyiye gidiyor. Euroleague’de kendi sahasında maç kaybetmeyen Real Madrid’e karşı 3 periyot önde götürdüğümüz karşılaşma sonrasında, kaybetmemize tabii ki üzgünüz. Ancak bu karşılaşmanı,  çok kuvvetli bir rakibe karşı oynamamıza karşın, Euroleague’de bu sezon deplasmanda ortaya koyduğumuz en iyi performans olması bizleri sevindiriyor ve ilerisi için ümit veriyor. Bu karşılaşmanın üzerinden 48 saat bile geçmeden çok uzun bir yolculukla vardığımız Gaziantep’te de çok iyi bir basketbol oynayarak farklı kazanmamız çok sevindirici" dedi.

Simone Pianigiani’nin takıma yeni bir sistem getirdiğini belirten Ömer Onan, "Coach Simone ile bu sene yeni bir sistemde oynuyoruz. Büyük ölçüde yenilenen kadromuzda, her birimizin önce birbirine daha sonra da Coach Simone’nin oynatmak istediği sisteme uyum sağlaması bir süre aldı. Ancak bugüne geldiğimizde çok iyi yol aldığımızı memnuniyetle görüyoruz. Bu yoğun maç trafiğinde takımdaki her bir oyuncunun katkısına ihtiyacımız var. Çok kaliteli yerli oyuncu kadromuza ek olarak yabancı oyuncularımız, Avrupa Basketbolunun hep zirvelerinde yer almış oyuncular. Bu kadro başarı için kuruldu ve de Coach Simone önderliğinde Takımımız bu başarıyı yakalayacak güçte. Bizler oyuncular olarak bu başarıya inandık ve de bu başarıya ulaşmak için müthiş çalışıyoruz" diye konuştu.

Ömer Onan sözlerini, "Bize güvenen, her şartta desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Başkan’ımıza ve Yönetim Kurulu’na, çok değerli sponsorumuz Ülker’e ve bizlerin hep yanında olan taraftarımıza, bu sezon büyük başarılar sunmak için her şeyimizi ortaya koyuyoruz, koyacağız" cümleleriyle noktaladı.