24.01.2014

Önemli Bilgilendirme

Geçtiğimiz hafta içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu'nun Profesyonel Futbol Disiplin Talimatnamesi'nin 52. maddesinin 1. fıkrasında  yer alan 'Stadyumlarda topluluk halinde söz veya hareketlerle yada benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte devamlılık arz eden tezahüratta bulunulması yasaktır' maddesinde 'devamlılık şartı aranmaksızın yasaktır' şeklinde değişikliğe gidilmiştir.

Bahsi geçen değişikliğe kadar devamlılık konusundaki kriter 120 saniye, ve topluluk konusundaki kriter ise stadyumda bulunan taraftarların %10'u iken, bu değişiklik sonrasında 1 saniye bile yapılacak kötü tezahürat, kulüplerin cezalandırılmasına yeterli olacaktır. Sezonun ikinci yarısında stadımızda yaşanacak herhangi bir kötü tezahürat sonrasında sahamızın kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacağını belirtmek isteriz.

Bir kez daha şampiyonluğa giderken bu yönde yaşanacak bir olumsuzluğun, futbol takımımızın mücadele gücüne zarar vereceği unutulmamalıdır. Bu sebeple konuya olan hassasiyetiniz için teşekkür eder, takımımız adına seyir keyifi yüksek bir sezon dileriz.

Saygılarımızla,
1907 Fenerbahçe Derneği