06.09.2015

Onur Belge'yi Kaybettik

Kulübümüzün 7536 sicil numaralı üyesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) eski Başkanı, Fenerbahçe Televizyonu yorumcularından, değerli gazeteci, spor yazarı Onur Belge'nin, bugün sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.


Merhumun cenazesi 07 Eylül Pazartesi günü (yarın) ikindi namazından sonra Kınalıada Camii’nden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

 
Saygılarımızla, 
 
1907 Fenerbahçe DerneğiOnur Belge kimdir?

1946 İstanbul doğumlu Onur Belge, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü’nde eğitim aldı. İstanbulspor, Vefa, Taksim gibi takımlarda profesyonel futbol oynayan Belge, gazeteciliğe 1968 yılında Günaydın gazetesinde spor muhabiri olarak başladı.


Çalışma hayatını Hayat Spor, THA, Hürriyet ve Fanatik'te sürdüren Onur Belge, Hürriyet gazetesi adına bir dönem Londra'da görev yaptı. Belge daha sonra Gazete adlı yayının spor müdürlüğünü üstlendi.


Belge, 2002-2006 yılları arasında iki dönem Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanlığı görevinde bulundu. Fenerbahçe Televizyonu yorumcularından olan Onur Belge, son olarak Aydınlık gazetesinde köşe yazarlığı yapıyordu.


Evli ve 1 çocuk babası olan Belge'nin Dünya Kupası Tarihi adlı bir kitabı da bulunuyor.