22.11.2014

Orman Gençlik 55-81 Fenerbahçe

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin 5. haftasında Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Ankara deplasmanında Orman Gençlik ile karşılaştı. Rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Takımımız maçtan 26 sayı farkla 55-81 ayrıldı.

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Takımımız maça Angel McCoughtry, Agnieszka Bibrzycka, Tina Charles, Tuğçe Canıtez, Olcay Çakır beşiyle başladı. Angel MacCoughtry’nin  pota altındaki fırsatçılığı ve Tuğçe Canıtez ile Tina Charles’in başarılı atışlarıyla Fenerbahçemiz ilk periyodu 8-22’lik üstünlükle tamamladı.


İkinci periyoda hızlı başlayan takımımız ard arda attığı basketlerle skoru 31 sayı farka çıkararak 50-19’luk üstünlüğe ulaştı. Hem Avrupa’nın hem de ligin formda ismi Tuğçe Canıtez’in başarılı oyunu Angel McCoughtry ve Tina Charles ve Olcay Çakır’ın başarılı atışlarıyla Takımımız kaliteli oyununu periyot sonuna kadar sürdürerek devreye 22-52’lik üstünlükle gitti.


Üçüncü sete hızlı başlayan rakip takım aradaki farkı 20 sayıya kadar indirmeyi başardı ancak Takımımız ribaound  ve bloklardaki başarısı ve oyuna sonradan giren Astou N’Dour’un başarılı atışlarıyla 39-68 lehimize sonuçlandı. Son çeyrekte de  iyi oyununu sürdüren takımımız  maçı 26 sayı farkla 55-81 kazandı.
 

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi 6.haftasında 30 Kasım'da Canik Belediye ile Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda karşılaşacak.