20.05.2012

Oy Sayimi Başladi

Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Arena’da devam eden Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ikinci gününde  oy verme işlemi tamamlandı. Saat 10.00’da başlayan oy verme işlemi, 17.00’de tamamlanarak, oyların sayımına geçildi. Sabah saatleri itibariyle salonun dışında uzun araç kuyrukları oluşturan kongre üyelerimiz oy kullanma işlemlerini tamamladıktan sonra salondan ayrılıyorlar. Aziz Yıldırım’ın tek aday olarak girdiği seçimde listelerde eski yöneticilerimizden Murat Özaydınlı, Ali Koç, Serhat Çeçen, Vedat Olcay, Cihan Kamer, Nihat Özdemir  yer almıyor.

8 yeni isim yönetimde
Bir önceki 3 yıllık görev süresini iki yöneticinin ayrılmasıyla 20 kişiyle tamamlayan yönetim kurulundan 6 isim çıkarken, 8 yeni isim yönetime dahil oldu.

Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunda yer alan yeni isimler arasında ise asil üyeler Talat Yılmaz, (Makine Yüksek Mühendisi,  üniversite mezunu, 1952 Düzce doğumlu) Ender Alkaya, (Genel Müdür yardımcısı,  üniversite mezunu, 1945 İstanbul doğumlu) Ahmet Tahir Perek, (Yeminli mali müşavir, 1940 Aksaray doğumlu) İsfendiyar Zülfikari, (Holding yönetim kurulu başkanı, 1976 İstanbul doğumlu) Tolga Deniz Aytöre, (Avukat, üniversite mezunu, 1968 İstanbul doğumlu) yedek üyeler Mustafa Serdar Arkan, (Doktor, üniversite mezunu, 1962 İstanbul doğumlu) Ahmet Ketenci, (Satış ve pazarlama müdürü, 1981 İstanbul doğumlu) Yalçın Haker, (Nakliyeci, 1962 İstanbul doğumlu) bulunuyor. Geçen dönem yedek üyeler arasında bulunanlardan Semih Özsoy yeni dönemde asil listede yer aldı.

Yeni yönetim kurulu aday listesi şöyle:
Başkan:
Aziz Yıldırım
Asil üyeler: Abdullah Kiğılı, Mithat Yenigün, Nihat Özbağı, Alaeddin (Ali) Yıldırım, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Ömer Temelli, Talat Yılmaz, Ender Alkaya, Ahmet Tahir Perek, İsfendiyar Zülfikari, Semih Özsoy, Tolga Deniz Aytöre, Mehmet Şekip Mosturoğlu, Hüseyin Ersan Topbaş.
Yedek üyeler: Yasemin Merçil, Ünal Uzun, Hakan Dinçay, Mustafa Serdar Erkan, Turan Şahin, Ahmet Ketenci, Yalçın Haker.

Denetim Kurulu:
Asil: Sadettin Nalbantoğlu, Doğan Yeşin, Beraettin Kökçay, Rahbi Kanbay, M. Cengiz Oral.
Yedek: A. Güneri Özsoy, İlhan Aydoğdu, Alican Gencer

Balotaj Kurulu:
Asil: Hüseyin Çakmakkaya, A. Alparslan Okudan, Faik İçmeli, Sinan Nazlı, Hikmet Can Müftüoğlu, Hasan Pınar, Yusuf Ekşioğlu, Erdoğan Ertem, Hızır Ekşi.
Yedek: Tevfik Cin, Yılmaz Tavukçuoğlu, R. Olgun Akçekese, Turan Yurttaş, Tolga Saygılı

Disiplin Kurulu:
Asil:
Yüksel Acun, Murat Topçuoğlu, İsmail Tepecik, Cengiz Özbilgin, Hakkı Kurtuluş, Ahmet Baltacı, Doğan Kandemir.
Yedek: Erdoğan Şengezer, Nejdet Tolga, Recep İrfan Kuş, Can Bamyacıoğlu

Sicil Kurulu:
Asil:
Nejat Dalay, Kamil Olcay Cangüler, Tamer Elçin, Mehmet Dilek, Ahmet Kovancı
Yedek: M. Fahri Özbey, Bülent Özcömert, Ali Aydemir

Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu
Asil: R. Sertaç Kayserilioğlu, Selman Arınç, Yaşar Doğan, Gönül Çaylı, İbrahim Naneoğlu
Yedek: Hüseyin Ekşi, Ahmet Tavukçu, Atilla Bartın  

Toplam 20 sandıkta oy verme işlemi yapılırken, 11 bin 653 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor.

Aziz Yıldırım’ın tek başkan adayı olarak yer aldığı seçimde, daha önce adaylığını açıklayan Murat Çelikel dün yarıştan çekilmişti.