Ozan Tufan Ve Volkan Şen İmza Töreni

17.08.2015

Ozan Tufan Ve Volkan Şen İmza Töreni

Fenerbahçemizin Bursaspor’dan transferleri Ozan Tufan ve Volkan Şen için bugün bir imza töreni düzenlendi.

 

Fenerbahçe gibi büyük bir camianın parçası olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Volkan Şen uzun yıllar kulübe hizmet vermek istediğini söyledi.

 

Ozan Tufan, transferde ilk tercihi olan Fenerbahçe’ye geldiği için mutlu olduğunu ve Arda Turan örneğinde olduğu gibi Türkiye’yi yurtdışında temsil eden başarılı bir futbolcu olmak istediğini kaydetti.

 

Terraneo: “Çok kaliteli ve yetenekli oyuncular”

Ozan Tufan ve Volkan Şen için düzenlenen imza töreninde konuşan Sportif Direktörümüz Guiliano Terraneo, sözlerine esprili bir şekilde  “Uzun süredir görüşememiştik, biraz zaman oldu. Herkese merhaba” diyerek başladı. Terraneo, “Bildiğiniz gibi kulübümüz bir proje için yola çıktı. Başladığımız işe devam ediyoruz. 2 değerli Türk oyuncuyu kadromuza kattık. Son derece değerli transferler, çok önemli oyuncular. Takımımıza katkıda bulunacaklar.  Projemize uygun, çok kaliteli ve yetenekli oyuncular. Önlerinde uzun yıllar var” diye konuştu.

 

Volkan Şen: “Yeni bir sayfa açıyorum”

Törende daha sonra söz alan Volkan Şen ise, “Burada bulunmaktan ve büyük bir camianın  parçası olmaktan mutluluk ve  gurur duyuyordum. Takıma uyum sağlayarak, takım arkadaşlarımla beraber başarılı olmak, şampiyonluklar yaşamak istiyorum.  İnşallah benim için de hayırlı olur. Mutlu ve heyecanlıyım. Yeni bir sayfa açıyorum. Fenerbahçe için her şeyimi vererek katkıda bulunmak istiyorum” diye konuştu.

 

Ozan Tufan: “Fenerbahçe’de kendimi göstermek istiyorum”

Ozan Tufan da “Zor bir dönemden geçtim. Benimi için en iyisi ve en önemlisi Fenerbahçe’ydi. Doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Transferde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Elimden gelenin en iyisini göstermek istiyorum. Hedeflerim vardı ve hedeflerimden biri Fenerbahçe’ydi. Fenerbahçe’de kendimi en iyi şekilde göstermek,  Fenerbahçe’de başarılı olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Volkan Şen: “Kariyerime Fenerbahçe’de devam etmek istedim”

Törende daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan yeni transferlerimizden Volkan Şen, transfer hikayesini, “Öncelikle ben Bursaspor’da başkanımla konuştuğumda kendisine kariyerimi Fenerbahçe’de devam etmek istediğimi söyledim. İlk önce olumsuzdu sonra isteğimi yeniledim. Her futbolcunun isteğidir Fenerbahçe. Ben de saygı çerçevesinde, kendimi aşmadan. olumsuz bir şekilde olmadan oynamak istediğimi söyledim.  Bazı olaylar gelişti. Her futbolcu transfer yapmak ister, her takım da oyuncusunu göndermemek ister. Ben de başkanımla konuşarak istediklerimi söyledim ve sonra böyle bir kara verdim. Bugün buradayım ve uzun yıllar Fenerbahçe’ye hizmet etmek istiyorum” cümleleriyle aktardı.

 

Ozan Tufan: “İlk tercihim Fenerbahçe’ydi”

Ozan Tufan ise, “Benimde bir takım sıkıntılarım oldu. Menajerimle görüşmüştüm. Fenerbahçe ilk tercihim dedim. Kısmetimde varmış ve burası oldu. İlk önce Fenerbahçe’de kendimi göstermek istiyorum. Beni de anlayışla karşıladıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Volkan Şen: “Çıkışımı Fenerbahçe’de sürdürmek istiyorum”

Geçmişinde Trabzonspor’da başarısız bir dönem geçirdiğini, ancak geçen sezon çok iyi bir performans gösterdiğini söyleyen Volkan Şen, “Trabzon’a giderken yaklaşık 15 gün takımdan ayrı kalmıştım. Sadece kendi bireysel antrenörümle çalıştım. Oraya gittiğimde hazır olmadığım halde oynamak istediğimden ve heyecanımdan Şenol Güneş’e hazırım dedim. Bu bir hataydı, sonrasında anladım ve ciddi sakatlıklar yaşadım. Trabzonspor ile uyuşamadım. Bursa’ya döndüğümde kafamda sadece futbola konsantre oldum. Çalışarak tekrardan bir çıkış yapmayı planlıyordum. Oturup düşündüğümde bazı şeyler çok zoruma gidiyordu. Geçen sezon benim adıma müthişti. Ben bu çıkışı Fenerbahçe’de devam ettirmek,  takımıma bir şeyler katmak istiyorum. Yeteneğimi sahaya yansıtarak uzun yıllar buraya hizmet etmek istiyorum” dedi.

 

Ozan Tufan: “Türkiye ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birine geldim”

Gelecek hedeflerini anlatan Ozan Tufan da, “Ülkemizi dışarıda başarıyla temsil eden Arda Turan var ve ben bu 1 kişiyle sınırlı kalmasın istiyorum. Ben de arkasından ülkemi temsil etmek istiyorum. Arda Turan, Salih Uçan, Enes Ünal gibi isimlerin çoğalmasını istiyorum. Hedeflerimden birini gerçekleştirdim ve Türkiye ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birine geldim. Kulübe ilk geldiğimde herkes beni çok iyi karşıladı. Fiziksel gelişim hocaları vardı. Onlar bütün ihtiyaçlarımı karşılıyor. Fenerbahçe’nin büyük bir camia olduğunu birkaç günde anladım. Fenerbahçe camiasının içinde hocalarımız bana gerekli şeyleri verecektir” dedi.

 

Ozan Tufan: “Saracoğlu’nda herkesi büyüleyen bir atmosfer vardı”

Fenerbahçe taraftarının çok büyük bir taraftar olduğunu söyleyen Ozan Tufan, “Buraya maça geldiğimizde insan atmosferden çok etkileniyordu. Herkesi büyüleyen bir atmosfer vardı. Fenerbahçe, hedeflerimin en başındaydı, ilkiydi. Buraya geldiğim için mutluyum. Fenerbahçe için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bir Arda Turan gibi kendimi devam ettirmek istiyorum” dedi.  Son haftalardaki performans düşüklüğüne fiziksel yorgunluğa bağlayan Ozan Tufan, kendini en üst seviyeye getireceğini sözlerine ekledi.