Özer Hurmaci: "inanirsak, Başaririz"

28.02.2012

Özer Hurmaci: "inanirsak, Başaririz"

Oyuncumuz Özer Hurmacı, liderle aralarında bulunan 9 puanın, 3 puanlık sistemde kapanmayacak bir fark olmadığını belirterek, "Bildiğiniz gibi iki yıl önce 9’da 9, geçen yıl ise 17’de 16 yapmıştık. Yani hiçbir şey bitmedi. Biz futbolcular başta olmak üzere, tüm camiamız buna inanırsa başarırız" dedi.

Özer Hurmacı Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği maçından, şampiyonluk yarışına, basında çıkan haberlere ve bir çok konuya değindi. 

Hafta sonu yapacakları karşılaşma öncesi Özer Hurmacı, Gençlerbirliği maçının zorlu geçeceğini bildiklerini ve iyi mücadele ederek bu karşılaşmayı kazanmak istediklerini söyledi.

Bu maçın kendileri için bir başlangıç olması gerektiğini belirten yetenekli oyuncu, "Gençlerbirliği karşısında zorlu bir mücadeleye çıkacağız. Bu ligin iyi takımlarından ve ne yaptığını bilen bir ekiple karşılaşacağız. Onlar son dönemde iyi bir çıkış içindeler ama bu maçı bizim de bir  başlangıç olarak görmemiz gerekiyor. Bundan sonra rakibimizle puan farkını en aza indirerek Play off’a girmeliyiz. Gençlerbirliği kazanma serimizin başlangıcı olacak" dedi.

Takımın istenen performansı sahaya yansıtamadığını ama bunun geçici bir durum olduğunu ifade eden Özer Hurmacı, "Bildiğiniz gibi iki yıl önce 9’da 9, geçen yıl ise 17 ’de 16 yapmıştık. Yani hiçbir şey bitmedi. 3 puanlık sistemde bu puan farkının kapanacağını herkes biliyor. Yeter ki biz inanalım. Biz futbolcular başta olmak üzere, tüm camiamız buna inanırsa başarırız. Biz daha önce de çok dağlar deldik, yine yaparız" ifadelerini kullandı.

"Zaman zaman maç içinde kopmalar yaşanabiliyor" diyen Özer, bu durumun geçici olduğunu dile getirerek, "Zaman zaman takımda moral bozuklukları oluyor. Dava sürecinden çok etkilendik. Sonnuçta bizler de duygusal  insanlarız ama Başkanımıza ve davada Fenerbahçe adına ismi geçen insanlara destek vermek için, tek bir yer var oda yeşil saha. Cevabı herkese burada vereceğiz" diye konuştu.

Herkesin bu süreçte elini taşın altına koyması gerektiğini belirten Özer, "Ben ve tüm futbolcu ağabeylerim arkadaşlarım taşın altına elini koyup bu son periyotta herkes kendini biraz daha iterek, arkadaşı için bir adım daha atarak gerekirse tabiri caizse birbirimiz için kavga ederek bu zor günlerin üstesinden gelebiliriz. Biz beraber kavgaya girdiğimizde hiçbir kavgadan mağlup ayrılmayız" dedi.

Hakkında asında çıkan haberlerle ilgili ise Özer şu ifadeleri kullandı:

"Bu tarz haberlere gülüyorum. Arkadaşımın doğum günüydü. Birileri kendi kafasına göre bir şeyler yazmış. Maç gecesi mağlup olduğumuz gece, çıkıp eğlenecek karaktere sahip değilim. Orada tamamen bir aile ortamı vardı. Dayım ve Volkan Konak vardı. Arkadaşımın doğum gününü kutladım o kadar. Açıkçası çok yıpranıyorum. Bu tarz şeylerle insanların kafasını karıştırmaya da gerek yok. Ben 3 yıldır buradayım. Bu tarz konularda çok dikkatli davranıyorum. Böyle konularla adımın ve kulübümün adının geçmesi beni üzüyor. Çok üzüldüm. Sahada oynayarak yapacağım güzel şeylerle insanların karşısında yer almak isterim. Böyle saçma sapan şeylerle değil. Fenerbahçe camiasına yakışmayacak hareketlerde bulunmam. Bu tarz haberleri abartıp yalan katıp bizi yıpratmaya çalışanlara inanmayın.  Ben bu formanın ağarlığını biliyorum"