Penny Taylor Yilin Basketbolcusu Seçildi

02.01.2012

Penny Taylor Yilin Basketbolcusu Seçildi

Tüm dünyada basketbolun en çok takip edildiği sitelerden biri olan Eurobasket.com 2011 yılının en iyilerini belirledi. Avrupa’da oynayan oyuncular arasında yapılan oylamada 2011 yılının en iyi bayan basketbolcusu oyuncumuz Penny Taylor oldu.

Eurobasket.com haberi duyurduğu sitesinde Penny Taylor’u yılın "tartışmasız" en iyi basketbolcusu olarak duyurdu. Avustralyalı yıldız oyuncu, geçen sezon 19.2 sayı ortalamasıyla en skorer 2.oyuncuydu. Taylor, yaz sezonunda WNBA’de Phoenix Mercury’de forma giymiş ve takımının yarı finale çıkmasına katkıda bulunmuştu. 

Taylor ayrıca WNBA’deki performansıyla yılın en iyi kısa forveti de seçilirken, Epiphanny Prince,  Dewanna Bonner, Candice Dupree ve Sancho Lyttle ile birlikte 2011 yılının en iyi ilk beşinde de yer aldı.

Avrupa’da oynayan yabancı oyuncular kategorisinde ise oyuncularımızdan Elina Babkina yılın en iyi skorer guardı ödülüne layık görüldü. Ayrıca Birsel Vardarlı ve Nevriye Yılmaz ise yılın en iyi 2’inci ilk beşinde kendilerine yer bulmayı başardılar.