Pianigiani: "çok Önemli Bir Galibiyet Aldik"

01.11.2012

Pianigiani: "çok Önemli Bir Galibiyet Aldik"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Başantrenörü Simone Pianigiani, THY Avrupa Ligi (A) Grubu'nda Panathinaikos karşısında alınan 73-64'lük galibiyetin çok önemli olduğunu vurgulayarak, ''Panathinaikos takımına karşı müthiş bir galibiyet aldık'' dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sakatlık sorunlarıyla girdiğimiz sezonda THY Avrupa Ligi'nde 4 maçta 3 galibiyetin iyi olduğunu belirten Simone Pianigiani, ''Bizim için çok önemli bir galibiyet. Zorlu bir gruptayız çünkü. Sezona sakatlıklar nedeniyle çok sorunlu başladık. Bu durumda geride kalan 4 maçta 3 galibiyet iyi bir şey. Kendi evinizde 3 maçla başlamak çok tehlikeli aslında. Bu avantajı kaybederseniz, deplasmanda daha zor oluyor. Çok anahtar bir galibiyet aldık'' diye konuştu.

Oyuncularımızın sistemi anlamaya başlamasından dolayı mutlu olduğunu da dile getiren Pianigiani, şöyle devam etti:
''Oyuncularımın artık sistemi biraz anlamasından mutluyum. Özellikle büyük bir takıma karşı oynadıklarında önemli bu. İlk 3 çeyrekte çok üreticiydik, enerjimiz yüksekti. Son periyotta enerji düşüklüğü oldu ama bu da çok normal. Dengeyi iyi sağladığımızı düşünüyorum. Son çeyrekte enerjimiz düştü. Bunun üzerinde çalışmamız gerekiyor. Oyuncular, 'maç bitti' psikolojisine girdiler ve hatalar yaptılar. Genel olarak Panathinaikos takımına karşı müthiş bir galibiyet aldık.''