Pianigiani: "genç Oyuncularimiz Büyük Ümit Vaat Ediyor"

17.12.2012

Pianigiani: "genç Oyuncularimiz Büyük Ümit Vaat Ediyor"

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Simone Pianigiani, ligdeki son Hacattepe maçında forma şansı bulan takımın genç oyuncularının, gelecek için büyük ümitler vaat ettiğini söyledi.

Sakatlıklar nedeniyle Hacettepe maçında önemli sorumluluklar alan genç oyuncular Mehmet Şanlı, Berk Uğurlu ve James Metecan Birsen'den övgüyle bahseden Pianigiani, bu durumun takımdaki Türk kimliğinin vurgulanması açısından da önemli olduğgunu ifade itti.

Resmi İnternet Sitemize açıklamalar yapan Pianigiani şunları söyledi:

"Hacettepe maçı takım olarak olgunlaşmamız adına iyi bir fırsat oldu. Oyuncuların sorumlulukları biraz farklıydı bu sefer. Barış, Kaya ve Maxim'in sakatlıklarından dolayı, oyuncuları kendi pozisyonlarından farklı pozisyonlarda kullandık. Emir'i bir kaç dakika oyun kurucu pozisyonunda oynattık. Savunmacı oyuncuları da farklı pozisyonlarda oynattık. Genç oyuncularımız için iyi bir fırsat oldu. Çok doğru şeyler yapıyorlar. Gelecek için büyük ümitler vaat ediyorlar. Fenerbahçe Ülker altyapıya çok önemli yatırımlar yaptı. Bu da takımdaki Türk kimliğini vurgulamak adına da büyük bir adım bence. Ömer Onan takımın ruhu. Oğuz ve Ömer gibi senelerdir Fenerbahçe Ülker'de oynayan oyuncular gibi, onların izinden gidecek yeni oyuncularımız da var. Birlik olmamız çok önemli. Bu sezon takımda çok düzgün oyuncular var kişilikler olarak. Soyunma odasındaki kimyaları çok güzel. Çalışma ahlakları çok düzgün Bunların hepsi iyi sinyaller böyle maçlar için. Bu maç enteresan bir maç oldu Çünkü iki çok önemli maçın arasında oynandı Oyuncuların hepsi tam formlarında değillerdi. Ama oynamayı sevdikleri için, gençler tecrübelilerle güzel bir kimya oluşturdular. Bu da maçın iyi sinyallerinden birisiydi. İç yapıda iyi bir atmosfer olduğu zaman, doğru motivasyonla her zaman daha iyiye gideriz. Fenerbahçe'de çalışan herkeste bu duygular olduğu için bu sene yaptığımız yeni başlangıçta ve yaşadığımız problemlerde tüm sorunları aşmayı başardık. En önemli sır, doğru ve güzel bir atmosferin olmasıdır"