Pianigiani: "zorlu Bir Mücadeleden Galip Çiktik"

15.02.2013

Pianigiani: "zorlu Bir Mücadeleden Galip Çiktik"

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş antrenörü Simone Pianigiani, zorlu bir mücadelenin yaşandığına dikkat çekerek, galip geldikleri için de mutlu olduğunu dile getirdi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Simone Pianigiani, "Kupayı aldıktan sonra takımın üzerine rehavet çöküyor. Ona rağmen aynı takımla oynamak değişik oldu. Herkes yüzde yüzünü veremedi ancak güzel bir başarı oldu’’ dedi.

Beşiktaş’ın kendileri karşısında her şeyini ortaya koyduğunu kaydeden başarılı antrenör, ’’Kupaya göre farklı bir ritm vardı. Bence Beşiktaş da formdaydı. Farklı rotasyonları vardı. Maça kötü başlamadık. Ancak ikinci periyotta tempomuzu kaybettik. Tecrübe her zaman gerekiyor. Fenerbahçe de olsak, İlkan gibi genç oyuncuların biraz daha yol alması gerekiyor. Bu oyuncuların kısa süre aldıkları zaman bile ellerinden geleni yapmaları gerekiyor’’ diye konuştu.

Türkiye Ligi’nde ve Avrupa Ligi’nde yabancı oyuncu konusundaki farklı kuralın kendilerini zorlayıp zorlamadığı sorusunu yanıtlayan Pianigiani, şunları söyledi:
’’Bu şekilde oynamak kolay değil. Yeni oyuncular var, kimyayı oluşturmak gerekiyor. Oyuncularımız çok tecrübeliler. Ne zaman, ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Farklı kurallarla oynamak kolay değil. Kısa sürede takım olmayı başardık. Türkiye’de yüksek seviyede basketbol oynanıyor. Avrupa’da da o şekilde mücadele var. Sezona geç başladık. Sakat oyuncularımız da oldu. Kısa sürede olmasına rağmen kupayla başlamak güzel motivasyon oldu.’’