Pierre Webo: "bu Formayla Oynayacağim En Önemli 9 Maç Beni Bekliyor"

02.04.2015

Pierre Webo: "bu Formayla Oynayacağim En Önemli 9 Maç Beni Bekliyor"

Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Pierre Webo, ligde kalan 9 maçı, Fenerbahçe forması altında oynayacağı en önemli maçlar olarak niteledi.

 

Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalar yapan Pierre Webo, Çaykur Rizespor maçı hakkında; “Rize maçı bizim için gerçekten son derece zorlu bir karşılaşma olacak. Özellikle Galatasaray maçından sonra oynadığımız Gençlerbirliği maçında aldığımız mağlubiyeti biz unutmadık. Yine bir derbiyi geride bıraktık ve yine bir derbi galibiyetinin ardından zorlu bir deplasman karşılaşmasına çıkacağız. Umarım orada yaptığımız hataları yapmayız. Zaten bunu yapmamak için çalışıyoruz, hazırlanıyoruz. Bu maçı kazanma isteğindeyiz ve o hataları yapmazsak da kazanacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Milli maç arasının kendilerine sorun yaratmayacağını söyleyen Webo, “Şu açıdan düşünmüyorum. Bizim çok büyük, kıymetli ve kaliteli oyuncularımız milli takımda forma giymediler ve aslında o milli maç temposunu yaşamadan döndüler. Örneğin Alper, Kaptanımız Emre, aynı zamanda Topal da erken aramıza katıldı. Bu oyuncuların erken dönmesiyle de biz bir nevi bunu bir avantaja çevirdik diyebilirim, bizim için bir şans oldu. Aynı zamanda biz hepimiz çok tecrübeli oyuncularız ve bu tecrübeyle beraber, olabileceklerin farkındayız. Böyle milli maç aralarını çok fazla yaşadık. O yüzden elimizdeki bu erken dönen oyuncularımızın olması şansını da avantaja çevireceğimizi ve bir sorun yaşamayacağımızı düşünüyorum” dedi.

 

Hedefler hakkında ise Webo, “Bu sezonun bizim kulübümüz açısından çok önemli ve hırs dolu bir sezon olduğunun farkındayım. Bu formayla, buraya geldiğimden beri beklide oynayacağım en önemli 9 maç beni bekliyor şu anda. Ben bu takımı seviyorum ve bu takım için 9 maçta da elimden geleni yapmak zorunda hissediyorum kendimi. Bizim hedeflerimiz belli, sezonu mutlu tamamlamak istiyoruz ve benim tek düşüncem de bu şu anda” diye konuştu.