Pierre Webo: "fenerbahçe'yi Daha Yukarilara Taşiyacağiz"

05.07.2013

Pierre Webo: "fenerbahçe'yi Daha Yukarilara Taşiyacağiz"

Kamerunlu golcümüz Pierre Webo, hem bireysel hem de takım olarak yeni sezona en iyi şekilde hazırlandıkların belirterek, hep beraber ve birliktelik içinde Fenerbahçe’yi daha yukarılara taşıyacaklarını ifade etti.

FB TV’ye açıklamalarda bulunan Pierre Webo, antrenman programına, yeni teknik heyete, transferlere ve adaptasyon sürecine değindi.

"Çalışmalar son derece verimli geçiyor"

İlk olarak her şeyin yolunda gittiğini söyleyen Kamerunlu golcü, "Hem takım halinde, hem de bireysel olarak yeni sezona hazırlanıyoruz. Ciddi bir antrenman temposu var. Gayet iyi gidiyor. Herkes çok mutlu. Birbirimizi de çok özlemiştik. Bu çok önemli.  Antrenman teknikleri ile de birlikte çalışmalar çok eğlenceli geçiyor. Yeni bir teknik heyet var. Onlarla da adapte olma, kaynaşma sürecindeyiz. Hem yeni sezona hazırlanma, hem de birbirini tanıma anlamında çalışmalar son derece verimli geçiyor" dedi.

"Bu ailenin bir parçası oldular"

Yeni transferle ilgili olarak ise Webo, "Hepsine ’hoş geldiniz demek’ istiyorum. Bu ailenin bir parçası olup, aramıza katıldılar. Alper olsun, Kadlec olsun, Holmen olsun, Alves henüz gelmedi ama onunla da tanışayacağız. Tıpkı bana olduğu gibi Fenerbahçe ailesi onlara kucaklarını açtı. Çok güzel bir şekilde devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Holmen Fenerbahçe’ye çok şey katacak"

İBB’den takım arkadaşı Holmen’in transferi ile ilgili soruya golcü futbolcu, "Çok kişilikli oyuncu, benim de çok iyi arkadaşım. Fenerbahçe’ye hem kalitesi hem de oyun disipliniyle çok şey katacak" dedi.

"Sezon başında takımla çalışmak çok önemli"

Sezon başı antrenmanlarının önemine değinen Kamerunlu oyuncu, "Geçen yıl sezonun ortasında buraya geldim. Adapte oldum ama söylediğiniz gibi sezona takımla başlamak çok önemlidir.  Bununda faydasını göreceğim. Çalışmalar hem ağır, hem de keyifli bir şekilde geçiyor. Birlikte olmak ;beraber çalışmak, diğer oyuncularında katılmasıyla bizi çok daha yukarılara taşıyacak" diye konuştu.

"Fenerbahçe’yi ciddi şekilde izleyen takip eden Kamerunlu dostlarımız var"

Kamerun’da da, Fenerbahçe’nin takip edildiğini belirten Pierre Webo, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

"Kamerun’da, Afrika’da çok yakından takip ediyorlar. Daha önce, ben Türkiye oynarken de takip ediliyordum ama  Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe geçtikten sonra bu çok daha etkin bir şekilde devam etmeye başladı. Son olarak, UEFA Kupası’ndaki maçları, benim de Webo olarak katkım, Kamerun’dan çok büyük yankı yandırdı. Fenerbahçe’yi ciddi şekilde izleyen takip eden Kamerunlu dostlarımız var."