Play-Off'un Adi Süper Final Oldu

26.03.2012

Play-Off'un Adi Süper Final Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig’de 34 haftalık normal sezonun ardından oynanacak 6 haftalık play-off organizasyonunun tanıtımını yaptı. Tasarlanan yeni logosuyla lansmanı yapılan ve Spor Toto Süper Final adı altında oynanacak maçlar 15 Nisan’da başlayacak, 13 Mayıs’ta sona erecek.

Spor Toto Süper Lig’de 8 Nisan’da sona erecek 34 haftalık  periyodunun ardından bu sezon başlayacak olan Spor Toto Süper Final’in tanıtımı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve 1. Başkanvekili Ufuk Özerten’in katılımı ile İstanbul Çırağan Sarayı’nda yapıldı. Spor Toto Süper Lig’de bu sezon ilk kez bu sez uygulanan Play-Off  sisteminin adı ’Süper Final’ olarak değiştirildi.

Süper Final, 5 Nisan’daki ilk hafta maçları ile başlayacak.  22 Nisan’da ikinci maçları, 29 Nisan’da üçüncü maçları, 3 Mayıs’ta dördüncü maçları, 6 Mayıs’ta beşinci maçları, 13 Mayıs’ta da son karşılaşmalar oynanacak ve ligin şampiyonu belli olacak. UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek son takımın belli olacağı karşılaşma ise 20 Mayıs’ta oynanacak.

Süper Final’de mücadele edecek takımların 34 hafta sonunda elde ettiği puanlar ikiye bölünecek ve takımlar 15 Nisan-13 Mayıs arasındaki müsabakalara o puanlarla katılacak. Buçuklu olması halinde,puanlar tam sayıya tamamlanacak. 34 haftalık normal lig sezonunda atılan ve yenilen goller, Süper Final’de dikkate alınmayacak. Süper Final’de gol averajı, oynanacak maçlar sonucu ortaya çıkacak. Normal sezonu ilk 4 sırada bitirmesi kesinleşen Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş’ın mücadele edeceği Süper Final’in fikstür çekimi önümüzdeki günlerde yapılacak.