Play-Off Yari Final Serisi 4 Nisan'da Başliyor

03.04.2012

Play-Off Yari Final Serisi 4 Nisan'da Başliyor

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 2011-12 sezonunun play-off  yarı final mücadeleleri 4 Nisan Çarşamba günü oynanacak ilk maçlarla başlayacak. 

Statü gereği tüm yarı final mücadeleleri 0-0'lık eşitlikle başlarken, yarı final turu kazanılmış üç maç üzerinden oynanacak. Play-off yarı final eşleşmelerinde Homend Antakya Belediyesi'ni geçen Fenerbahçe ile Botaş'ı play-off'un dışına iten Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Ceyhan Belediyesi'ni eleyen Galatasaray Medical Park ile de Samsun Basketbol'u geçen Kayseri Kaski eşleşmişlerdi. 

Play-off yarı final serilerinde Fenerbahçe ve Galatasaray Medical Park'ın evlerinden oynayacakları maçlar FB ve GS TV'den canlı olarak yayınlanacak. Play-off yarı final turunun 9 Nisan tarihinde tamamlanması durumunda final serisi 12 Nisan'da, yarı finalin 11 Nisan'da tamamlanması durumunda final serisi 14 Nisan'da ve yarı final serisinin 14 Nisan'da tamamlanması durumunda da final serisi 17 Nisan tarihinde başlayacak. 

Fenerbahçemiz Mersin Büyükşehir Belediyesi ile 4 Nisan 2012 Çarşamba günü Caferağa Spor Salonu'nda saat 20.00'de karşı karşıya gelecek. Takımımız rakibiyle ikinci maçını 6 Nisan Cuma günü yine kendi evinde saat 20.00'de oynarken üçüncü maç 9 Nisan Pazartesi günü Mersin Edip Buran Spor Salonu'nda saat 18.30'da oynanacak.
TKBL play-off yarı final serisinin programı şu şekilde; 

4 Nisan Çarşamba
20:00 Fenerbahçe – Mersin Büyükşehir Belediyesi (Caferağa Spor Salonu) FB TV

6 Nisan Cuma
20:00 Fenerbahçe – Mersin Büyükşehir Belediyesi (Caferağa Spor Salonu) FB TV

9 Nisan Pazartesi
18:30 Mersin Büyükşehir Belediyesi – Fenerbahçe (Edip Buran Spor Salonu)

11 Nisan Çarşamba
18:30 Mersin Büyükşehir Belediyesi – Fenerbahçe (Edip Buran Spor Salonu) (G)

14 Nisan Cumartesi
17:00 Fenerbahçe – Mersin Büyükşehir Belediyesi (Caferağa Spor Salonu) FB TV (G)

Didem Akın: "Taraftarımızın bizi yalnız bırakmayacağını biliyoruz"

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın menajeri Didem Akın, takımımızın oynayacağı play – off yarı final serisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Didem Akın, "Euroleague 8'li Final serisinde 4. olduk. Bizim hedefimiz şampiyonluk kupasını müzemize götürmekti ancak olmadı. Gelecek yıl Euroleague şampiyonluğu yaşamak ve kupayı müzemize istiyoruz. Şimdi önümüzde TKBL Play – Off yarı final serisi var. Burada Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşı karşıya geleceğiz. Rakibimiz lig maçında bizi yenmişti. Mersin Büyükşehir Belediyesi oldukça iyi bir takım ancak biz takım olarak rakibimize saygı duyduğumuz gibi konsantrasyonumuzu da en üst seviyede tutuyoruz" diye konuştu. 

Didem Akın, takımımızın hedefini ve Penny'nin yaşadığı sakatlık ile ilgili ise şöyle konuştu: "Rakibimizi geçerek finale kalmak sonrasında ise şampiyon olmak istiyoruz. Avrupa Şampiyonası'nda Penny'nin yaşadığı sakatlıktan dolayı çok üzgünüz. Penny'nin en kısa sürede aramıza dönmesini istiyoruz. Ancak takımımızdaki diğer oyuncular onun yokluğunu doldurabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyoruz. Takımımızda Penny dışında sakat oyuncumuz bulunmuyor."

Didem Akın, taraftarımızın her zaman olduğu gibi bu karşılaşmalarda da takımımızın en büyük destekçisi olacağına inandıklarını dile getirirken "Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan taraftarımızı bu zorlu mücadelede de yanımızda görmek istiyoruz. İlk iki maçımız Caferağa Spor Salonu'nda oynanacak. Taraftarlarımız takımımızı desteklemek için her zaman olduğu gibi salondaki yerini alacaktır" diye konuştu