11.12.2013

Potanin Kraliçeleri 5'te 5 Yapti

Euroleague’de yoluna dolu dizgin devam eden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, İspanyol ekibi Rivas Ecopolis’i 84-60 mağlup etti. Bu sonuçla 5’te 5 yapan Takımımız, 10 puanla B Grubu’nda lider..

 

Fenerbahçemizde A. Bibrzycka 18, A. McCoughtry ise 15 sayıyla galibiyette önemli rol oynayan oyuncuların başında geldi.


Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda oynanan maçı Kulübümüz Asbaşkanlarından İsfendiyar Zülfikari ile Yönetim Kurulu Üyelerinden Yalçın Haker, Metin Doğan ve M. Selim Kosif de izledi.

 

Karşılıklı basketlerle başlayan ilk çeyrekte, iki ekipte kolay sayılar buldu ve çeyrek 21- 19 Fenerbahçemiz lehine tamamlandı. Takımımız bu çeyrekte A. McCoughtry ile 10 sayı bulurken, İspanyol ekibinde ise Nicholls 12 sayı üretti.

 

İkinci çeyreğe hızlı başlayan Takımımız, ilk 3 dakikayı 28-21 önde geçti. İspanyol ekibinin basketlerine A. Bibrzycka’nın sayılarıyla yanıt veren Fenerbahçemiz, savunmadaki sertliğini arttırdı ve farkı 12 sayıya çıkardı. (40-28) A. McCoughtry ile art arda sayılar bulmaya devam eden
Potanın Kraliçeleri, C. Pondexter’in de son saniye üçlüğüyle soyunma odasına 51-32 önde gitti.

 

Üçüncü çeyrekte de etkili oyunu sürdüren Fenerbahçemiz, 6. dakikayı 22 sayı farkla 62-40 üstün geçti. Kalan dakikalarda skor üstünlüğünü koruyan Potanın Kraliçeleri çeyreği 21 sayı farkla 67-46 önde tamamladı.

 

Son periyot karşılıklı basketlerle başladı. Maçın kalan dakikalarında oyun disiplininden kopmayan ve  savunmadaki sertliği elinden bırakmayan  Fenerbahçemiz, İspanyol ekibini 24 sayı farkla 84-60 yendi.