19.12.2013

Potanin Kraliçeleri 6'da 6 Yapti

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, B Grubu’ndaki 6. hafta maçında Çek Cumhuriyeti temsilcisi BK IMOS Brno ile karşılaştı. Sports Hall Rosnicka’da oynanan maçta Çek ekibini 60-68 mağlup eden Takımımız, 6’da 6 yaptı ve grubunda 12 puanla zirvedeki yerini korudu. Fenerbahçemizde; A. McCoughtry 14, C. Pondexter 13, A. Verameyenka ise 11 sayıyla çift haneli rakamlara ulaşan oyuncularımız oldu.
 

Karşılıklı basketler başlayan maçın ilk dakikalarında itibaren oyunun kontrolünü eline alan ve skor üstünlüğünde öne geçen Fenerbahçemiz, çeyreği 24-19 önde tamamladı. Takımımızda Pondexter 9 sayıyla çeyreğin en skorer ismi oldu.


İkinci periyodun ilk sayıları ev sahibi takımdan geldi.  Çeyreğin ilk dakikalarında Angel ile sayılar bulan Takımımız karşısında, Çek ekibi 32-29 öne geçmesini bildi. Bu dakikadan sonra oyunun kontrolünü eline alan Fenerbahçemiz, soyunma odasına 35-38 önde giden taraf oldu…


Üçüncü periyotta oyunun kontrolünü tekrardan eline alan ve rakibine kolay şansı tanımayan Fenerbahçemiz, potasında 8 sayı görürken, rakip potaya 16 sayı gönderdi ve son çeyreğe 11 sayı farkla 43-54 önde gitti.


Maçın son periyodunda ise aradaki sayı farkının kapanmasına izin vermeyen Potanın Kraliçeleri, maçtan 60-68 galip ayrıldı.