Potanin Kraliçeleri Çeyrek Final İlk Maçindan Galibiyetle Ayrildi

02.04.2014

Potanin Kraliçeleri Çeyrek Final İlk Maçindan Galibiyetle Ayrildi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off turu Çeyrek Final ilk maçında Beşiktaş’ı Fenerbahçe Uluslar arası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda ağırlayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, karşılaşmadan 71-56 galip ayrıldı.


Asbaşkanımız İsfendiyar Zülfikari ve Yönetim Kurulu Üyemiz Yalçın Haker'in izlediği karşılaşmaya, Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız Angel, Verameyenka, Cappie, Birsel ve Hollingswrorth beşiyle başladı.  Takımımız mücadeleye Verameyenka’nın 3 sayılık basketiyle başlarken, ardından Cappie ile de iki sayı çizgisinin dışından bulduğu basketle skoru 6-2’ye getirdi. Fenerbahçemiz, ilk 5 dakikalık bölümü 11-8 önde geçti. Siyah beyazlı ekip ise Kübra ve Tuğba ile sayılar bularak, karşılaşmada 15-18 öne geçti. Çeyreğin son saniyelerinde ise Yasemin’in pota altından bulduğu basketle ilk çeyreği önde tamamlayan taraf 15-20’lik skorla Beşiktaş oldu.


İkinci periyota ise Begüm’ün iki sayılık basketiyle başlayan Beşiktaş’a karşı Potanın Kraliçeleri, Cappie ile bulduğu basketle cevap verdi(17-24). Angel ve Isabelle ile de boyalı alandan basketler bulan Takımımız, rakibiyle arasındaki sayı farkını kapatarak skoru eşitledi (24-24).  Fenerbahçemizde oyuna giren Esmeral aldığı teknik faulle Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızı, Beşiktaş karşısında 26-24 öne geçirdi. İkinci çeyreğin bitimine 2 dakika kala Birsel’in de skora katkı yapmasıyla rakibiyle arasındaki farkı 4 sayıya(30-26) çıkaran Potanın Kraliçeleri, son 1:30 dakikada Angel’ın bulduğu basketle soyunma odasına 32-27 önde giren taraf oldu.


Üçüncü çeyrekte ise Birsel Vardarlı’nın üç sayı çizgisinden üst üste bulduğu basketlerle farkı açan Fenerbahçe Bayan basketbol Takımımız, Angel ve Isabelle’nın da boyalı alandan bulduğu sayılarla final periyotuna 55-44 önde girdi.


Karşılıklı basketlerle geçen mücadelenin final periyotunda ise Olcay Çakır, Esmeral ve Isabelle ile sayılar  bulan Takımımız, karşılaşmadan 71-56 galip ayrıldı.