Potanin Kraliçeleri Fransa Deplasmaninda

04.12.2013

Potanin Kraliçeleri Fransa Deplasmaninda

Geçtiğimiz sezon Avrupa’da final oynayan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, bu sezon Kadınlar Euroleague’de 4. maçına çıkıyor. 3’te 3 yaparak B Grubu’nda lider durumda bulunan Potanın Kraliçeleri, 4. maçında deplasmanda Fransız ekibi Basket Lattes Montpellier Agglomeration ile karşılaşacak. 4 Aralık Çarşamba günü oynanacak mücadele TSİ  21.00’de başlayacak.

 

Euroleague’de ilk haftayı bay geçen Takımımız, ikinci hafta mücadelesinde ise evinde konuk ettiği Macaristan ekibi Uniqa Euroleasing Sopron’u 71-64 mağlup etti. 2. maçında deplasmanda Polonya’nın Wisla Can Pack ekibi ile karşılaşan Fenerbahçemiz, bu maçtan da 73-69 galip döndü. Grubundaki üçüncü maçında evinde Rus ekibi Nadezhda Orenburg’u 71-69’la geçen Potanın Kraliçeleri 3’te 3 yaptı.

 

2 galibiyeti 1 mağlubiyeti bulanan Fransa temsilcisi Basket Lattes Montpellıer Agglomeration ise 5. basamakta bulunuyor.

 

Dün gece Fransa’ya özel uçakla giden Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız da hedef, Fransa’dan da galip dönerek; zirvedeki yerini korumak..