Potanin Kraliçeleri Grubunu Lider Tamamladi

26.02.2014

Potanin Kraliçeleri Grubunu Lider Tamamladi

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Kadınlar Euroleague B Grubu’nu 12’de 12 yaparak; namağlup lider tamamladı ve adını play-offlara yazdırdı. Grubundaki son maçında Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’nda Çek ekibi BK IMOS Brno ile karşılaşan Fenerbahçemiz rakibini 78-57 mağlup etti.  Takımımız play-off turunda Polonya ekibi CCC Polkowice ile karşılaşacak. 2 galibiyete ulaşan takım, adını sekizli finallere yazdıracak.


Maça 5-0’lık seri ile başlayan Fenerbahçe Bayan basketbol Takımımız, Angel McCoughtry ve Anastasiya Verameyenka’nın sayılarıyla ilk 4 dakikayı 15-7 önde geçti. Bibrzycka’nın basketleriyle aradaki sayı farkını iyice açan Takımımız Olcay Çakır ve Angel McCoughtry’nin basketiyle de çeyreği 30-17 önde tamamladı.


İkinci çeyreğin ilk dakikaları karşılıklı basketlerle geçilirken, Bibrzycka ve Newlin’in basketleriyle ilk 5 dakikayı 39-28 önde geçti. Olcay’ın etkili oyunu ile aradaki sayı farkını iyice açan Takımımız soyunma odasına 47-32 üstünlükle gitti.


Üçüncü periyota Matovic ve Birsel Vardarlı’nın basketleriyle başlayan Takımımız Angel McCoughtry’nin de skora katkı yapmasıyla ilk 5 dakikayı 57-36, çeyreği de 62-39 önde geçti.


Son periyotta da oyun disiplininden kopmayan ve aradaki sayı farkını koruyan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, maçtan 78-57 galip ayrıldı..