Potanin Kraliçeleri Medya Günü'ne Katildi

07.04.2016

Potanin Kraliçeleri Medya Günü'ne Katildi

Kulübümüzün ev sahipliğinde 15-17 Nisan tarihlerinde Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da yapılacak Kadınlar Euroleague Final Four mücadelesi öncesinde Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Medya Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 

Organizasyon salonda gerçekleştirilen basın toplantısıyla başladı. Toplantıda Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın Başantrenörü George Dikeoulakos, takım kaptanı Birsel Vardarlı Demirmen ve Tuğçe Canıtez yer aldı.
 

George Dikeoulakos:"Başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum"

Basın toplantısında Final Four’la ilgili genel bir değerlendirme yapan Başantrenör George Dikeoulakos, “Bu ailenin bir parçası olarak, Final Four’u İstanbul’a alan Başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ev sahibi olmamız bizi doğrudan favori yapmıyor. Turnuvada mücadele edecek 4 takım da aynı şansa sahip. Biz 5. kez Final Four’da mücadele edeceğiz. Kupa için en yüksek şansa sahip olduğumuz dönem bu sezon. Final Four’da mücadele eden en yüksek bütçeli takım bu ekip değil, bütçe de her zaman mutluluğu beraberinde getirmiyor. Umuyorum bu salon dolu olacak ve hep birlikte bu organizasyonun keyfini çıkaracağız” ifadelerini kullandı. 
 

George Dikeoulakos: "Sahada benim ailem Fenerbahçe"

Nadezhda ile ilgili de George Dikeoulakos, “Nadezhda'da güzel günler yaşadım. O takımın kurulmasında ciddi emeklerim var. Sahada ise benim ailem Fenerbahçe ve onlar için savaşacağım. İki takımın da avantajları ve dezavantajları var. Onların en büyük avantajı 6-7 oyuncunun iki yıldır birlikte oynamaları. Hocaların birbirlerini tanıması ise bence bir avantaj ya da dezavantaj değil” dedi.
 

Birsel Vardarlı Demirmen: "Taraftarımız önünde oynamak bize ayrı bir motivasyon katacak"

Basının medya gününe gösterdiği ilgiden duyduklarını memnuniyeti ifade eden Birsel Vardarlı Demirmen, “Üst üste 5. kez final foura kaldık. Bu organizasyonu evimize alan Başkanımıza ve yönetime teşekkür ediyoruz. Heyecanlıyız ve ilk defa böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. Ev sahibi olmak ve taraftarımız önünde oynamak bize ayrı bir motivasyon katacak. Final Four’da iki kez final, iki kez de yarı final oynadık. İnşallah bu sefer ellerimiz kupaya uzanır” şeklinde konuştu.
 

Tuğçe Canitez: "Heyecanlıyız"

Tuğçe Canitez ise, “Başkanımıza ve yönetim kurulumuza Final Four organizasyonunu İstanbul’a aldıkları için  teşekkür ediyorum. Çok heyecanlıyız. Ailelerimiz, taraftarlarımız salonda olacaklar. Kupayı kazanıp Başkanımıza hediye etmek istiyoruz “dedi. 
 

Basın toplantısının ardından ise oyuncularımız medya mensuplarına röportaj ve poz verdi.
 

Final Four Maç Programı: 

15 Nisan 2016 Cuma:
17:00 USK ZVZ Prague vs. UMMC Ekaterinburg
20:00 Fenerbahçe SK vs. Nadezhda Orenburg
 

17 Nisan 2016 Pazar:
14:00 1. maç mağlubu – 2. maç mağlubu
17:00 1. maç galibi – 2. maç galibi