Potanin Kraliçeleri Seride 1-0 Öne Geçti

17.04.2014

Potanin Kraliçeleri Seride 1-0 Öne Geçti

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play Off Turu Yarı Final İlk maçında Kayseri Kaski ile karşılaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Fenerbahçe Ülker Sports Arena Metro Enerji Salonu’ndaki müsabakadan 64-63 galip ayrıldı. Takımımız böylece seride 1-0 öne geçti.


Asbaşkanımız İsfendiyar Zülfikari’nin de izlediği karşılaşmaya Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Birsel, Esmeral, Angel, Ivana ve Quanitra ilk beşiyle başladı.


Müsabakanın ilk çeyreğine Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız Esmeral ve Angel’ın basketleriyle 5-0’lık bir seri ile başladı. Ardından Ayşegül ile 2 sayılık basket bulan Kayseri Kaski karşısında Birsel’in 2 sayılık basketiyle Takımımız 7-2 öne geçti. Bitime 4 dakika kala ise Quanitra ve Ivana ile pota altından basketler bulan Potanın Kraliçeri skoru 11-4’e getirdi. Çeyreğin sonlarına doğru ise Martinez, Esra Ural ve Little ile sayılar bulan Kayseri skoru 15-12’ye getirirken, Takımımız ilk çeyreği 15-12 önde tamamladı.


İkinci çeyreğe ise Esra Ural’ın üst üste bulduğu basketlerle başlayan Kayseri Kaski, 15-16 öne geçerken, aynı dakika içinde ise rakip potaya iki sayılık basket bırakan Angel McCoughtry, Takımımızı 17-16 öne geçirdi. İlk 5 dakikalık bölüm karşılıklı basketlerle geçerken, Sanders ve Wright ile sayılar bulan Kaski, Fenerbahçemiz karşısında 23-29 öne geçti.
Bitime 1 dakika kala ise Esmeral ve Angel ile sayılar bulan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Kayseri Kaski karşısında soyunma odasına 30-34 geride girdi.


Üçüncü çeyreğe ise Wright’ın basketiyle başlayan Kayseri Kaski’ye Fenerbahçemiz Birsel Vardarlı ve Olcay Çakır ile cevap verdi. (34-39). Aradaki sayı farkını periyotun sonuna kadar koruyan Kaski, final periyotuna da 45-50 önde giren taraf oldu.


Karşılaşmanın final periyotunda ise harika bir geri dönüş yaşan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Angel, İsabelle ve Birsel’in basketleriyle rakibi karşısında 63-61 öne geçti. Maçın bitimene 1:30 kala 63-63’lük eşitlik yakalayan Kayseri Kaski’yi, İsabelle’nin serbest atışıyla 64-63 mağlup eden Takımımız seride 1-0 öne geçti.